Úterý 3. srpna 2021, svátek má Miluše
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Lego v Kladně investuje do rozšíření výroby. Přibylo přes 500 míst

Ekonomika

  11:28
KLADNO - Lego v Kladně investuje do rozšíření výroby, přibylo přes 500 pracovních míst. Společnost proto získá od státu investiční pobídku necelých 50 milionů korun. Dohodu o podpoře podepsalo ministerstvo průmyslu a obchodu se společností Lego v polovině června.

V roce 1978 představila firma Lego první figurku s pohyblivýma rukama a nohama. Základní vzhled a funkce si figurky udržely dodnes. Firma jich vyrobila kolem pěti miliard. foto: lego.com

Příslib podpory od ministerstva společnost získala v roce 2014, v Kladně už několik let investuje celkem přes 1,7 miliardy korun například do předloni postavené výrobní haly, loni otevřela firma nový sklad.

„Společnost kontinuálně inovuje své výrobní procesy a investuje do vývoje a výzkumu nových technologií, které poté testuje ve svém závodě v Kladně a výsledky implementuje v rámci celé skupiny,“ uvedl mluvčí resortu František Kotrba..

V kladenském závodu se stavebnice dekorují, kompletují se menší díly a balí. Závod má nyní podle mluvčí Markéty Vaňkové přes 2500 zaměstnanců, ve špičce před Vánocemi se počet zvyšuje až o 1000 pracovníků včetně brigádníků.

Lego má nyní celkem pět výrobních závodů, kromě Kladna ještě v Dánsku, Maďarsku, Mexiku a loni otevřenou továrnu v Číně, která má postupně zajišťovat výrobu pro většinu asijského trhu.

Dánský výrobce stavebnic minulý rok zvýšil tržby na nový rekord. Růst však byl proti předchozímu roku nízký, firmě se nepodařilo překonat výrobce hraček Mattel a stát se největším výrobcem hraček na světě. Tržby Legu meziročně vzrostly o šest procent na 37,9 miliardy dánských korun (137,8 miliardy korun).

Autor:

Mohlo by vás zajímat