Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Leo Express snížil ceny jízdenek, do Ostravy jezdí od 137 korun

Ekonomika

  7:00
PRAHA - Železniční dopravce Leo Express přitvrdil v konkurenčním boji o cestující mezi Prahou a Ostravou a snížil ceny jednotlivých spojů. V průměru by tak jízdné mělo stát 239 korun, v časech mimo špičku by měla být častěji dostupná i nejnižší cena jízdenky za 137 korun a úplně by měly zmizet nabídky cenově převyšující konkurenci, například jízdné za 350 korun.

Datum plného zahájení provozu Leo Express bude záviset na výsledcích zkušebního provozu na běžné trati. foto: ČTK

Snižování cen podle majitele firmy Leoše Novotného není reakcí na nízký zájem cestujících, obsazenost vlaků se prý zlepšuje. "Postavili jsme to tak, abychom byli vždy ve srovnání s konkurencí levnější," uvedl Novotný.

Ceny konkurence

Konkurenční České dráhy i RegioJet jezdí na stejné trase za 295 korun u obyčejného jízdného.

Obě společnosti ale nabízejí slevy za včasný nákup. Cena obyčejné jízdenky v pendolinu Českých drah vyjde na 475 korun.

Nové rozložení cen má podle něj více zvýraznit cenové rozdíly mezi méně vytíženými spoji mimo dopravní špičku a vlaky jezdícími v nejžádanějších časech.

Z rezervačního systému Leo Expressu vyplývá, že největší zájem je o spoj odjíždějící z Ostravy do Prahy v neděli v 16:31 a v opačném směru páteční odpolední spoj odjíždějící devět minut po čtvrté hodině odpolední. Jízdenka v těchto vlacích vyjde na 319, respektive 318 korun.

Zvýhodněnou cenovou nabídku pro měsíc únor ve čtvrtek oznámily také České dráhy. Při nákupu jízdenky přes internet firma nabízí desetiprocentní slevu.

ČTĚTE TAKÉ:

Leo Express nemá stanovenou pevnou cenu, ale využívá takzvané zahrady cen, kde si cestující může vybrat z různých nabídek. Levnější jízdné dopravce nabízí v méně atraktivních časech a s větším časovým předstihem.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!