Sobota 18. září 2021, svátek má Kryštof
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Leo Express bude jezdit do Krakova. Lidé přesednou z vlaku na autobus

Slovensko

  17:16
PRAHA - Železniční dopravce Leo Express zavádí novou linku, nově bude jezdit do polského Krakova. Ne ale přímo vlakem, pasažéři budou v Bohumíně přesedat na autobus, který doveze do cíle. Firma Leoše Novotného nabízí na trasu akční jízdenky za 399 korun.

Černo-zlatá souprava nového železničního dopravce Leo Express foto: MAFRA - Michal Klíma

Provoz linky začne v pátek 7. listopadu. Na spojení spolupracuje Leo Express  s polským partnerem, od kterého si pronajímá autobus.

Z Bohumína bude autobus vyjíždět každý den po příjezdu pražského vlaku v 10.39 a v Krakově bude ve 13.20. V opačném směru z Krakova bude autobus vyjíždět v 6.27. Na polské straně bude stavět rovněž v Gliwicích a Katovicích.

ČTĚTE TAKÉ:

Pro zahájení prodeje připravil dopravce akční cenu 399 korun, které cestující zaplatí, pokud pojede celou trasu mezi Prahou a Krakovem a nákup uskuteční s předstihem. Běžná cena jízdenky na vlak i autobus je stanovená na 599 korun.

Leo Express vstoupil na českou železnici v listopadu 2012, kdy začal konkurovat Českým drahám a soukromému dopravci RegioJet na trati mezi Prahou a Ostravou.

Spoje z Prahy do Starého Města u Uherského Hradiště přidal na konci loňska a od poloviny prosince hodlá jeden spoj prodloužit do slovenských Košic. Loni firma přepravila více než 800 tisíc lidí.

Černo-zlatá souprava nového železničního dopravce Leo Express
Leo Express jídlo
Leo Express noviny
Leo Express wifi
Autor:

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!