Neděle 29. ledna 2023, svátek má Zdislava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Leo Express bude jezdit do Krakova. Lidé přesednou z vlaku na autobus

Slovensko

  17:16
PRAHA - Železniční dopravce Leo Express zavádí novou linku, nově bude jezdit do polského Krakova. Ne ale přímo vlakem, pasažéři budou v Bohumíně přesedat na autobus, který doveze do cíle. Firma Leoše Novotného nabízí na trasu akční jízdenky za 399 korun.

Černo-zlatá souprava nového železničního dopravce Leo Express foto: MAFRA - Michal Klíma

Provoz linky začne v pátek 7. listopadu. Na spojení spolupracuje Leo Express  s polským partnerem, od kterého si pronajímá autobus.

Z Bohumína bude autobus vyjíždět každý den po příjezdu pražského vlaku v 10.39 a v Krakově bude ve 13.20. V opačném směru z Krakova bude autobus vyjíždět v 6.27. Na polské straně bude stavět rovněž v Gliwicích a Katovicích.

ČTĚTE TAKÉ:

Pro zahájení prodeje připravil dopravce akční cenu 399 korun, které cestující zaplatí, pokud pojede celou trasu mezi Prahou a Krakovem a nákup uskuteční s předstihem. Běžná cena jízdenky na vlak i autobus je stanovená na 599 korun.

Leo Express vstoupil na českou železnici v listopadu 2012, kdy začal konkurovat Českým drahám a soukromému dopravci RegioJet na trati mezi Prahou a Ostravou.

Spoje z Prahy do Starého Města u Uherského Hradiště přidal na konci loňska a od poloviny prosince hodlá jeden spoj prodloužit do slovenských Košic. Loni firma přepravila více než 800 tisíc lidí.

Černo-zlatá souprava nového železničního dopravce Leo Express
Leo Express jídlo
Leo Express noviny
Leo Express wifi
Autor:

Vyhrajte na SEBAstiana kosmetický balíček od SEBAmedu pro vaše miminko
Vyhrajte na SEBAstiana kosmetický balíček od SEBAmedu pro vaše miminko

20. ledna, den, kdy má svátek Sebastián. Krásné a nepříliš časté chlapecké jméno, nad kterým možná maminky dlouze přemýšlely. Nebo padlo na první...