Pátek 27. ledna 2023, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ekonomika

Návrat staronového spojení. Praha od března obnoví přímé lety do Soulu

Boeing 777-300 společnosti Korean Air (21. září 2013) foto: Profimedia.cz

Letiště Praha od 27. března obnoví přímé lety do Soulu v Jižní Koreji, které zajistí aerolinka Korean Air. Pravidelná linka do Soulu byla naposledy v provozu v březnu 2020.
  15:41

Jde o důležitý milník k obnově provozu a návratu k číslům z předcovidového roku 2019, ale také v budování sítě přímých linek do Asie, protože Korea patří k zemím s největší poptávkou v Asii, uvedl předseda představenstva Letiště Praha Jiří Pos.

Zpočátku bude linka v provozu třikrát týdně, každé pondělí, středu a pátek s možností navýšení frekvence na čtyři lety týdně v letní sezoně v závislosti na vývoji poptávky. Provoz bude zajišťovat letoun Boeing 777-300ER, který nabízí 291 sedadel.

S obnovením linky se posílí aktuálně chybějících kapacity nejen do Koreje, ale díky navazujícím letům ze Soulu také do dalších destinací v Asii se silnou poptávkou, jako jsou Thajsko, Japonsko, Vietnam a Indonésie či Austrálie.

Mezi Prahou a Soulem cestovalo v předcovidovém roce 2019 přes 190 tisíc cestujících v obou směrech. Turisté z Asie jsou pro český cestovní ruch klíčoví, protože utrácí hodně peněz. Jejich průměrná denní útrata se pohybuje kolem čtyř tisíc korun, řekl ředitel agentury CzechTourism Jan Herget.

Pražské Letiště Václava Havla loni odbavilo 10,7 milionu cestujících. Předloni to bylo za celý rok 4,4 milionu lidí, jde tak o meziroční nárůst o více než dvojnásobek. Počet odbavených cestujících o dva miliony překonal původní plán.

Čísla jsou však stále pod úrovní před vypuknutím pandemie koronaviru, kdy v roce 2019 letiště odbavilo přes 17,8 milionu pasažérů. Návrat na čísla před pandemií Letiště Praha očekává kolem roku 2026, uvedl už dříve Pos. Loni z Prahy obsluhovalo přímým letem 63 dopravců dohromady 148 destinací.

31. října 2018

Autoři: ,

Vánoční kolotoč 2022 se dotočil: Jaké dárečky vám udělaly radost?
Vánoční kolotoč 2022 se dotočil: Jaké dárečky vám udělaly radost?

Už po čtrnácté jsme na konci roku roztočili oblíbený Vánoční kolotoč. Opět to bylo velkolepé. Pojďme se za Vánočním kolotočem 2022 ohlédnout a...

Mohlo by vás zajímat