Neděle 13. června 2021svátek má Antonín 19 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Byznys

Letenka ČSA pro klienty SkyEurope negarantuje místo v letadle

Letoun ČSA. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letoun ČSA. | foto: Petr HejnaLidové noviny

PRAHA Klienti zkrachovalých SkyEurope, kteří využijí pomocné nabídky Českých aerolinií, nemají jistotu, že se do letadla národního dopravce skutečně dostanou. ČTK to zjistila na infolince společnosti. Nízkonákladoví konkurenti Wizz Air a easyJet naopak místo v letadle a termín odletu garantují.

ČSA nabízejí po předložení letenky SkyEurope vlastní letenku za 1400 korun nebo 50 eur. Jak ČTK sdělila mluvčí firmy Hana Hejsková, jsou to takzvané stand-by letenky, kdy cestující musí čekat, zda na něho zbude místo v letadle.

Podle Hejskové musí firma dávat přednost vlastním plně platícím klientům, kteří například přestupují z linky na linku. Zatím nabídku ČSA využilo 200 klientů, firma údajně odmítla řádově pouze jednotlivce. Infolinka ČSA zaznamenala od pondělka nebývalý nápor, celkem volalo na 6000 tazatelů.

Naopak u Wizz Airu, který má podobnou nabídku jako ČSA za 30 eur, by měl mít pasažér místo jisté. Wizz dosud prodal 3000 zvýhodněných letenek. "Oni jsou pro nás standardní cestující," sdělil ČTK mediální zástupce firmy Martin Frýdl. Podobně se vyjádřila zástupkyně britského easyJetu Lucie Felcmanová.

S vlastní nabídkou přispěchali i prodejci letenek. Například Student Agency poskytuje všem klientům SkyEurope, kteří si zakoupili letenku a nyní nemůžou odletět, rezervaci letenek jiných leteckých společností bez transakčního poplatku.

Jak upozornil server iDnes.cz, ačkoliv se aerolinie a prodejci letenek předhánějí v nabídkách pro zklamané zákazníky SkyEurope, řada letů je beznadějně vyprodána. Například Smart Wings nabízejí výhodné jednosměrné lety za 50 eur do Říma, Valencie, Paříže a Malagy, Španělsko je ale vyprodané na dlouho dopředu a do Valencie je možné odcestovat nejdříve 13.

září.

sin dvd

Zapomenutý Čech třikrát přelstil gestapo. Francouzi mu dali válečný kříž

Vratislav Štůla po druhé světové válce nastoupil do služeb OSN. Dvacet let... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za války byl jedním z nejaktivnějších členů československého odboje ve Francii. Převáděl lidi přes hranici, z ilegality...

Nejsme Slované ani Germáni. Češi mají unikátní mix genetických profilů

Mnohé dávné pohanské zvyklosti přežívají dodnes, byť mají spíš kouzlo zábavného... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Čemu vlastně Slované věřili? Byli skutečně beránci? Či si libovali v krvavých rituálech a bojích jako Germáni? Čeho se...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...