Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Vedení letiště vyjednává s odboráři. Na provozu se nic nemění, uklidňuje

Ekonomika

  12:10
Vedení pražského letiště se sešlo se zástupci všech odborových organizací. Reagoval tak na pondělní vyhlášení stávkové pohotovosti, které oznámil Odborový svaz pozemní a letecké dopravy. „Sejdeme se nad jejich požadavky a v jednáních budeme pokračovat opět příští úterý,“ oznámil člen představenstva Letiště Praha Pavel Východský.

Východský také vzkázal cestujícím, že se nemusí bát dalších komplikací. „Na letišti se z pohledu provozu nic nemění, letiště dál funguje a lidé se nemusí bát cestovat,“ uvedl.

Minulý týden se letiště potýkalo s problémy při odbavování zavazadel. Ty se podařilo vyřešit i za pomoci administrativních pracovníků, kteří se do mimořádných směn zapojili. Stále však přetrvávají problémy se zpožděním letů, především na jih Evropy.

„Dlouhodobě je podceňován počet zaměstnanců, vedení letiště se spoléhá na přesčasy,“ kritizoval místopředseda odborového sdružení Marek Sedlák. Podle něj zůstávají členové OSPL dál ve stávkové pohotovosti. „A budeme v ní dál, dokud se nedohodneme. Znovu zasedneme v úterý,“ dodal.

Letiště Praha podle informací na svém webu zaměstnává přibližně 2 700 lidí. Odborový svaz pozemní a letecké dopravy je největší ze čtyř odborových organizací sdružujících zaměstnance ruzyňského letiště; podle Sedláka sdružuje přibližně 400 z nich.

Hledáte práci v dopravě nebo v logistice? Vyberte si z aktuální nabídky pracovních pozic na jobDNES.cz

Autor: