Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Ekonomika

Web pražského letiště měl problémy. Stránky byly z ciziny nefunkční

ilustrační snímek foto: Letiště Praha

Webové stránky pražského Letiště Václava Havla se od nedělní noci do pondělního dopoledne potýkaly s technickými komplikacemi. Byly dostupné jen z České republiky, z ciziny nikoli. Aktuálně je již web plně funkční, uvedlo letiště na síti X.
  9:32aktualizováno  9:40

„V tuto chvíli se potýkáme s technickými problémy hlavního webu prg.aero, nemusí být dostupný všem. Služby jako salonky a parking lze objednat na booking.prg.aero Na odstranění problému pracujeme. Děkujeme za pochopení,“ informovalo v neděli večer letiště.

V pondělí ráno pak letiště doplnilo, že jsou stránky funkční pouze z České republiky. Už dopoledne letiště problém vyřešilo a webové stránky jsou dostupné jak pro uživatele z Česka, tak ze zahraničí.

Pražské letiště se v minulém týdnu potýkalo taktéž s problémy s odbavováním zavazadel. Situace je ale už stabilizovaná. Od úterý odletěla všechna letadla se zavazadly. Některé lety ale i během pátku měly zpoždění a zcela bez problémů není ani výdej zavazadel.

V neděli večer a začátkem týdne z Prahy do cílových destinací odletělo devět letadel bez zavazadel. V Praze tak zůstalo více než tisíc kufrů, letiště je odeslalo do cílových destinací i s několikadenním zpožděním. Cestující na pražském letišti také museli někdy i několik hodin čekat na výdej zavazadel.

Představitelé letiště mezi důvody komplikací jmenovali přetíženost vzdušného prostoru, zpoždění letadel a nedostatečný počet zaměstnanců dceřiné společnosti Czech Airlines Handling (CSAH), která se o odbavení zavazadel stará.

Letiště Praha se kvůli problémům s odbavením zavazadel snaží získat brigádníky. Od srpna do CSAH nastoupí krizový manažer, jehož úkolem bude zejména strategické plánování činností handlingové společnosti s ohledem na nepravidelnosti v provozu.

Autoři: ,

Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho
Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho

Alespoň to říká Marek Cinko, sochař, který prošel různými profesemi. Byl počítačovým grafikem, prodavačem, tesařem a tantra masérem. Právě při...