Středa 20. října 2021, svátek má Vendelín
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Lidé na slevových portálech reklamují hlavně jídlo a ubytování

Ekonomika

  18:30
PRAHA - Lidé na slevových serverech nejčastěji reklamují nízkou kvalitu ubytování a jídla u pobytových voucherů, úroveň zakoupených služeb, jako je pedikúra, a levnou elektroniku.
Nákupy přes internet, ilustrační foto

Nákupy přes internet, ilustrační foto foto: Shutterstock

Podle odborných serverů, které slevy sledují, si zákazníci také stěžují i na špatnou komunikaci ze strany zákaznické podpory některých portálů. Vyplývá to z ankety ČTK mezi slevovými servery.

Jak Češi utrácí na slevových portálech?

Češi letos podle odhadů odborníků utratí na slevových portálech rekordní tři miliardy korun. Zákazníci mohou nakupovat zlevněné zboží a služby na 130 slevových serverech, jejich počet ale rychle klesá. Do konce roku by mohly z trhu zmizet desítky portálů.

Ty se v poslední době kvůli tvrdé konkurenci předhánějí v různých novinkách na poli záruky a garance, jako jsou pojištění voucherů a záruka vrácení peněz v případě nespokojenosti nebo při nevyužití kuponu. Nespokojených zákazníků je v současnosti přibližně jedno procento. Peníze některé servery vrací nejen kvůli nižší kvalitě služby, ale i pokud je objednací doba u provozovatele delší než obvyklá rezervace.

"Zákazníci nejčastěji reklamují služby, jako jsou pedikúra a manikúra. Reklamace jsou buď na necitlivost 'ošetření', nebo na dlouhé čekací lhůty," uvedl obchodní ředitel serveru Nebeslev.cz Petr Šedivý. Lidé už podle něj také nekupují nejlevnější službu, ale dobrou, levnější službu ve svém okolí. Dříve byli ochotni jet kamkoliv za nižší cenou. U produktů si klienti nečastěji stěžují na neúplný český manuál.

ČTĚTE TAKÉ:

Na reklamační linku serveru Zapakatel.cz se denně obrací zhruba 80 zákazníků. Nejvíc reklamují levnou elektroniku, která neodpovídá původnímu očekávání. Necelému jednomu procentu klientů portál vrátí peníze. "Nejčastěji jsou peníze vraceny v případech rekonstrukce provozovny či hotelu, ukončení provozu či změně majitele," uvedl obchodní manažer projektu Zapakatel.cz Tomáš Carba.

Portál Slevomat nabízí také garanci spokojenosti, kdy zákazník v případě, že není se zakoupeným voucherem stoprocentně spokojen, může dostat peníze ve formě kreditů zpět. "Tato garance se využívá zejména ve službách, kde je nejčastější problém s kvalitou obsluhy nebo kvalitou jídla," řekl ředitel serveru Tomáš Čupr. Měsíčně Slevomat vrátí nespokojeným zákazníkům celkem asi půl milionu korun.

Server Nebeslev.cz vrací peníze asi třem procentům nespokojených klientů."V případě nespokojeného zákazníka z 90 procent vracíme peníze, což účtujeme dodavateli," dodal Petr Šedivý.

Kontrolor nabízených služeb

Slevové servery se v poslední době také snaží víc omezovat počty problémových nabídek. Vyhledávač slev Skrz.cz tak nově zavádí pozici kontrolora nabízených služeb a produktů. "Jeho úkolem je sledování jednotlivých nabídek a eliminování výskytu těch problematických. Kontrolor sleduje také aktuální recenze udělené uživateli a v neposlední řadě průběžně prověřuje činnost celých slevových serverů," uvedl ředitel portálu Petr Kováčik.

Potíže s podvodnými servery nebo nekvalitní nabídkou řeší na tomto agregátoru slev také Ombudsman. Ten stížnosti prověří a zprostředkuje kontakt mezi poškozenými zákazníky, aby mohli postupovat společně a podat například hromadné trestní oznámení. V minulosti takto uživatelé přes Ombudsmana varovali před podvodným slevovým serverem Deal LX.

Autoři: ,

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Mohlo by vás zajímat