Úterý 27. července 2021, svátek má Věroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Lidé se bojí alkoholu. Prodej lihovin se propadl o polovinu

Ekonomika

  15:00
PRAHA - Prodej lihovin v restauracích se v posledních dvou dnech propadl až o polovinu, a to hlavně na Moravě. Ukázal to bleskový průzkum analytické společnosti Mag Consulting mezi tuzemskými restauratéry. Za propadem spotřeby tvrdého alkoholu stojí rostoucí počet otrav metylalkoholem. Většina z nich je právě na Moravě.

Strašák alkohol. Restauratéři zaznamenali v posledních dnech až o polovinu menší zájem o tvrdý alkohol. foto: Reuters

Také podle včerejšího průzkumu portálu lunchtime.cz mezi restauracemi, bary a kluby na Ostravsku se prodej tvrdého alkoholu v posledních dnech snížil ve 40 procentech z nich.

POLICIE HLEDÁ PŮVODCE PANČOVANÉHO ALKOHOLU. ČTĚTE VÍCE:

Vláda zakázala prodej tvrdého alkoholu ve stáncích

Kvůli přibávajícím otravám metylalkoholem vláda rozhodla o plošném zákazu prodeje tvrdého alkoholu zatím jen ve stáncích. Platí do odvolání od chvíle, kdy informaci vyhlásil v televizi ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09). Provozovatelům stánků, stánků s občerstvením, mobilních stánků a jiných mobilních a přechodných provozů je zakázáno rozlévání a prodej lihovin typu destilátů a tuzemáku s obsahem alkoholu nad 30 procent.

S úplným zákazem nalévání lihovin by podle průzkumu Mag Consulting stravovacím zařízením klesly tržby o šest až osm procent.

CO BYSTE O METANOLU MĚLI VĚDĚT:

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!