Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Lidé viděli jen část nového okruhu, do tunelu a na mosty se nedostali

Ekonomika

  17:42
PRAHA - Jihozápadní část Pražského okruhu se pro motoristy otevře v pondělí, veřejnost si novou dálnici mohla prohlédnout už dnes. Návštěvníci však byli zklamaní, nemohli si prohlédnout slíbený tunel a mosty. Ministerstvo dopravy se omluvilo, program prý na poslední chvíli změnilo z bezpečnostních důvodů, v tunelu se ještě pracuje.

Otevření nové části Pražského okruhu foto: ČTK

Na otevření okruhu se přišly podívat tisíce lidí. Mnozí se vydali pěšky k tunelu, do něj se ale nedostali.

Otevření nové části Pražského okruhu

"Návštěvníkům se omlouváme. Z bezpečnostních důvodů jsme program na poslední chvíli omezili a umožnili vstup na jiný úsek dálnice, než bylo plánováno. V tunelu ještě pokračují dokončovací práce, měli jsme obavy, aby se na místě nezranil některý z návštěvníků," uvedl mluvčí ministerstva dopravy Karel Hanzelka.

Otevření nové části Pražského okruhu

Návštěvníci jsou podle Hanzelky o změně programu informováni již na nádraží na Smíchově, odkud jezdí k dálnici autobusy zdarma.

Otevření nové části Pražského okruhu

Na pondělní otevření jihozápadní části pražského okruhu netrpělivě čekají desítky tisíc řidičů, kterým nová spojka umožní objet pravidelné kolony v Praze.

Otevření nové části Pražského okruhu

Okruh ovšem nebudí pouze pozitivní emoce, například pro ministra dopravy Víta Bártu byl příliš drahý, nákladním dopravcům zase vadí, že budou muset zcela vyklidit Jižní spojku a Barrandovský most.

Otevření nové části Pražského okruhu

Autoři: ,

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat