Čtvrtek 8. června 2023, svátek má Medard
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Lidové noviny přicházejí s unikátním projektem Starostové píší noviny

Média

  11:49
Unikátní projekt s názvem Starostové píší noviny vznikl ve spolupráci se Svazem města a obcí ČR. V rámci projektu bude jednou za dva týdny v Lidových novinách vycházet speciální stránka věnovaná příspěvkům starostů a primátorů na témata týkající se života v regionech, veřejné správy a komunální politiky. První stránka vyšla už 21. května 2015.
Chalupa, Holašovice

Chalupa, Holašovice foto: Lidové noviny

„Cílem projektu je zviditelnit důležitou práci starostů a vytvořit prostor pro otevřenou diskusi a výměnu zkušeností,“ říká ředitel redakce Lidových novin Veselin Vačkov. „Rozhodli jsme se dát starostům slovo, protože si uvědomujeme jejich klíčovou roli pro města a obce, ve kterých žijí naši čtenáři,“ dodává.

„V České republice je 6250 obcí, které žijí svými úspěchy a problémy, o nichž se málokdy ví na celostátní úrovni. Vítáme proto tuto příležitost, která nejen našim členům poskytne prostor pro vyjádření k tématům, jež starosty a jejich spoluobčany trápí,“ říká předseda Svazu měst a obcí ČR Dan Jiránek.

Příspěvky starostů do tištěného vydání vybírá a edituje nezávislý editor Lidových novin. Všechny zaslané články budou publikovány na www.lidovky.cz a www.smocr.cz.

Prvním tématem, o kterém starostové na stránkách nejstaršího dosud vycházejícího českého deníku píší, jsou demografické změny a způsoby řešení problémů spojených se stěhováním obyvatel z center, vysidlováním či naopak přílivem nových obyvatel.

BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna
BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna

Potřebujete posílit pánevní dno, ale nemáte čas na aktivní cvičení? Značka BOOM představila Pulzační a vibrační kuličky, které aktivně posilují...