Úterý 25. ledna 2022, svátek má Miloš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

LN připomenou 25. výročí listopadu ‘89 sérií projektů

Ekonomika

  12:24
PRAHA - Lidové noviny připravují do konce roku rozsáhlou sérii materiálů a projektů věnovaných 25. výročí listopadu 1989. Čtvrtstoletí od pádu komunismu připomenou přední deníky mediální společnosti MAFRA i další subjekty.

Václav Havel a Lidové noviny. foto: Lidové noviny

"Uvědomujeme si klíčový význam tohoto přelomového okamžiku českých dějin a tak k němu i přistupujeme. Se vší úctou, zodpovědností a také novinářskou profesionalitou. Listopad ´89 je pro nás stále jedním z nejdůležitějších společenských, ale i mediálních mezníků," říká předseda představenstva skupiny MAFRA Štěpán Košík.

Co vás čeká v LN:

  • seriál Muži a ženy roku ´89
  • retro zpravodajství  Před 25 lety
  • pět mimořádných příloh
  • projekt magazínu Pátek Česko 2039
  • kulatý stůl přílohy Orientace

Nejstarší český deník a jeho web Lidovky.cz už od začátku roku mapují nejdůležitější momenty listopadových událostí, se kterými jsou nesmazatelně spojené i Lidové noviny.

V těchto dnech exkluzivně vydávají ukázky z nového životopisu Václava Havla z pera Michaela Žantovského. Významné výročí připomenou během podzimu několika tematickými projekty pod hlavičkou 25 let svobody.

LN jako symbol sametové revoluce

Jde o každotýdenní seriál profilů klíčových domácích i zahraničních osobností Muži a ženy roku ´89. Bezprostředně před 17. listopadem vyjde celkem pět mimořádných příloh, které bilancují polistopadový vývoj.

Pod titulem „Před 25 lety“ bude denně v říjnu a v listopadu vycházet retro zpravodajství. Deník chystá i několik speciálních vydání svých příloh, například projekt magazínu Pátek Česko 2039 se zaměří na to, jak bude vypadat Česká republika a svět za 25 let.

Roli Lidových novin v listopadu 1989 zmapuje Kulatý stůl přílohy Orientace. Listopadu ´89 se bude věnovat i konference Lidových novin Český národní zájem zaměřená na hospodářský vývoj České republiky.

"Obnovené Lidové noviny byly jedním ze symbolů sametové revoluce. Vnímáme to jako velký závazek," připomíná ředitel redakce Veselin Vačkov.

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Mohlo by vás zajímat