Středa 7. června 2023, svátek má Iveta, Slavoj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Lidovky.cz vyrostly. Po šesti letech mají nové logo i hlavní stránku

Média

  15:00
Po šesti letech zpravodajský server Lidovky.cz změnil výrazně vzhled. Jsou vzdušnější, přehlednější, jednodušší.

Nová hlavní stránka serveru Lidovky.cz. foto: Lidovky.cz


„Kladli jsme důraz na to, čím jsou Lidovky.cz mimořádné: původní zpravodajství a sloupky renomovaných autorů,“ říká vedoucí redaktor serveru Lidovky.cz Radek Kedroň.

Lidovky.cz za více jak patnáct let nepřetržitého on-line provozu vyrostly. A nejen informačním záběrem a nabídkou služeb. Proto obměňují i své logo. Mínusky nahradí verzálky. „Chtěli jsme, aby už z hlavičky bylo patrné, že i když server přináší původní obsah odlišný od papírových Lidových novin, hrdě se hlásí k jejich tradici,“ vysvětluje Kedroň.

Hlavní strana si i nadále zachovává základní strukturu tak, aby čtenáři při rychlém zhlédnutí získali základní přehled. Po hlavních zprávách následují klíčové rubriky Domov, Svět, Byznys, Kultura a Sport. Zmizely dřívější plochy určené pro lifestylové rubriky jako je Dobrá chuť, Cestování, Design či Lidé. Nově mají na hlavní stránce jeden velký blok, který je mixem toho nejlepšího z těchto sekcí.

„Zkoušíme také odvážnější výškové formáty fotografií,“ představuje další novinku projektový manažer Jiří Špaček. Změn doznaly i samotné články. Kromě modré lišty, která čtenáře v různých obměnách provází celým webem, přibyly medailonky autorů u stěžejních textů. „V patičce článku najde čtenář zhuštěný obsah celého webu. Od nejčtenějších článků přes texty, které zatím nečetl, až po fotogalerie dokumentů či vzpomínkovou stránku na naše padlé vojáky,“ dodává Špaček.

Co říkáte na nové Lidovky.cz?

Co říkáte na změny?

Co vám na nových Lidovkách vadí? Co vyloženě přebývá? Které prvky se povedly? Váš názor nás zajímá. Pište na internet@lidovky.cz

Zmizela rovněž povinná navigační lišta. Nyní si čtenář může sám určit, jaké odkazy chce v záhlaví hlavní stránky vidět: Českou pozici, Neviditelného psa, Výsledky.com či blogy. Pokud si sám nevybere, systém mu uloží sám ty, které navštěvuje nejčastěji.

Redesign vznikl in-house. Autorsky je pod ním podepsán vedoucí grafického studia Lidových novin Štěpán Korčiš a projektový manažer Jiří Špaček. Součástí redesignu byla i revize reklamních pozic, zmizely menší reklamní pozice, zůstaly jen hlavní bannery, které putují se čtenářem.

Kromě nového vzhledu server přináší i obsahové novinky. Každý večer jeden z editorů publikuje komentovaný výběr hlavních zpráv dne. Po úspěchu cestovatelského seriálu Češi v cizině jsme spustili sérii rozhovorů s Čechy, kteří se prosadili ve světovém byznyse. Pravidelné sloupky do rubriky Jídlo pod palbou píše každý týden gurmán Roman Vaněk či šéfkuchař Jan Punčochář.

Lidovky.cz, model 2014.

Lidovky.cz, model 2014.

Autor: