Čtvrtek 26. května 2022, svátek má Filip
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

LN: Jsem nejčestnější občan Česka, říká podnikatel Hrdlička

Média

  7:45
PRAHA - Vypadalo to na největší zátah proti organizovaným strukturám mocných lobbistů a podnikatelů v Česku. Roman Janoušek, Ivo Rittig a Tomáš Hrdlička představovali kromě premiéra Petra Nečase a Jany Nagyové nejatraktivnější sousta v kauze zvané Nagygate. Policie je podezřívala z machinací s veřejnými zakázkami a praní špinavých peněz. Od vypuknutí aféry sice uplynuly již dva roky, ale „kmotrovská větev“ vyšetřování se dosud téměř nepohnula z místa.

Tomáš Hrdlička. Říká se o něm, že je šedou eminencí pražské ODS.

Pražský podnikatel Tomáš Hrdlička, který inkriminovaný den 13. června 2013 trávil v Chorvatsku, je prvním z uvedené trojice, který o vyšetřování a památné razii otevřeně promluvil. V obsáhlém rozhovoru pro LN říká, že ho překvapilo, že nebyl ani jednou předvolán na policii, aby podal vysvětlení.

„Za celé dva roky jsem nebyl na výslechu. Co, dva roky?! Posledních deset let mě nikdo nepozval. S nadsázkou mohu říct, že jsem nejčestnějším občanem této země. Mám na to logický důkaz, neboť minimálně od roku 2012 jsem odposlouchávaný a sledovaný,“ řekl LN Hrdlička.

Dále v sobotních LN najdete:

Kvóty padly, zreviduje EU Schengen?

Plán na přerozdělování uprchlíků zkrachoval. Demontáž Schengenu by znamenala, že i Češi začnou opět ukazovat doklady

Po těžké mnohahodinové debatě jsme uhájili princip dobrovolnosti a konsenzu. Děkuji zemím visegrádské čtyřky za soudržnost! Tweet, který včera nad ránem poslal z bruselského summitu premiér Bohuslav Sobotka, měl korunovat malé české vítězství.

Povinné kvóty na přerozdělování uprchlíků nebudou a Česko má celé léto na to, aby se dohodlo, jestli a jak dobrovolně přijme několik stovek běženců navíc. Jenže o kvóty už mezitím nejde. Noční jednání, na němž povinné migrační kvóty padly, otevřelo další problém – revizi Schengenské úmluvy.

Putovali měsíce, teď sní o Německu

Stovky běženců se denně pokoušejí vstoupit na schengenskou půdu přes hranici mezi Srbskem a Maďarskem. Jinak ospalé jihomaďarské městečko Ásotthalom je místem, kde ti, jejichž sen o cestě na Západ se právě zadrhl, čekají na transport do zařízení pro utečence.

Jak nás stroje kazí

Lidem myšlení, strojům dřinu – tak si to představovali Marx, Baťa i Ayn Rand (všichni tři kupodivu velmi podobně). A spolu s nimi celá moderní západní společnost od osvícenství po dnešek. Teď, když jsme kýženému výsledku blíže, začínáme chápat, že nám ani zdaleka nepřinese jen radosti.

 

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Hledáme 50 testerek: Vyzkoušejte s námi českou kosmetiku Linteo Baby
Hledáme 50 testerek: Vyzkoušejte s námi českou kosmetiku Linteo Baby

Hledáme 50 maminek, které se svými děťátky vyzkouší přírodní dětskou kosmetiku a vlhčené ubrousky Linteo Baby. Šance testovat je vysoká, stačí se...