130 let
Tomáš Hrdlička. Říká se o něm, že je šedou eminencí pražské ODS.

Tomáš Hrdlička. Říká se o něm, že je šedou eminencí pražské ODS.

LN: Jsem nejčestnější občan Česka, říká podnikatel Hrdlička

Média
  •   7:45
PRAHA - Vypadalo to na největší zátah proti organizovaným strukturám mocných lobbistů a podnikatelů v Česku. Roman Janoušek, Ivo Rittig a Tomáš Hrdlička představovali kromě premiéra Petra Nečase a Jany Nagyové nejatraktivnější sousta v kauze zvané Nagygate. Policie je podezřívala z machinací s veřejnými zakázkami a praní špinavých peněz. Od vypuknutí aféry sice uplynuly již dva roky, ale „kmotrovská větev“ vyšetřování se dosud téměř nepohnula z místa.

Pražský podnikatel Tomáš Hrdlička, který inkriminovaný den 13. června 2013 trávil v Chorvatsku, je prvním z uvedené trojice, který o vyšetřování a památné razii otevřeně promluvil. V obsáhlém rozhovoru pro LN říká, že ho překvapilo, že nebyl ani jednou předvolán na policii, aby podal vysvětlení.

„Za celé dva roky jsem nebyl na výslechu. Co, dva roky?! Posledních deset let mě nikdo nepozval. S nadsázkou mohu říct, že jsem nejčestnějším občanem této země. Mám na to logický důkaz, neboť minimálně od roku 2012 jsem odposlouchávaný a sledovaný,“ řekl LN Hrdlička.

Dále v sobotních LN najdete:

Kvóty padly, zreviduje EU Schengen?

Plán na přerozdělování uprchlíků zkrachoval. Demontáž Schengenu by znamenala, že i Češi začnou opět ukazovat doklady

Po těžké mnohahodinové debatě jsme uhájili princip dobrovolnosti a konsenzu. Děkuji zemím visegrádské čtyřky za soudržnost! Tweet, který včera nad ránem poslal z bruselského summitu premiér Bohuslav Sobotka, měl korunovat malé české vítězství.

Povinné kvóty na přerozdělování uprchlíků nebudou a Česko má celé léto na to, aby se dohodlo, jestli a jak dobrovolně přijme několik stovek běženců navíc. Jenže o kvóty už mezitím nejde. Noční jednání, na němž povinné migrační kvóty padly, otevřelo další problém – revizi Schengenské úmluvy.

Putovali měsíce, teď sní o Německu

Stovky běženců se denně pokoušejí vstoupit na schengenskou půdu přes hranici mezi Srbskem a Maďarskem. Jinak ospalé jihomaďarské městečko Ásotthalom je místem, kde ti, jejichž sen o cestě na Západ se právě zadrhl, čekají na transport do zařízení pro utečence.

Jak nás stroje kazí

Lidem myšlení, strojům dřinu – tak si to představovali Marx, Baťa i Ayn Rand (všichni tři kupodivu velmi podobně). A spolu s nimi celá moderní západní společnost od osvícenství po dnešek. Teď, když jsme kýženému výsledku blíže, začínáme chápat, že nám ani zdaleka nepřinese jen radosti.

 

Autor: Lidové noviny
  • Vybrali jsme pro Vás