Neděle 29. ledna 2023, svátek má Zdislava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

LN: Langer roztáčí miliony. Exministr vnitra se pustil do realitních transakcí

Média

  22:46
PRAHA - Zázračný obchodní talent, který prokázal před lety při odchodu z vysoké politiky expremiér Stanislav Gross, předvádí nyní další z výrazných politických matadorů minulosti.

Ivan Langer na 24. kongresu ODS v Olomouci. foto: MAFRA - Tomáš Hájek

Jde o exministra vnitra Ivana Langera. Loni bývalý dlouholetý poslanec ODS a souputník Mirka Topolánka nakoupil akcie velkého regionálního realitního hráče za 40 milionů korun.

Z politiky v roce 2010 přitom odcházel s majetkem v hodnotě jednotek milionů korun a k tomu odpovídajícími dluhy především v podobě hypotéky.

Langer se díky loňské transakci stal držitelem 40 akcií celkem za 40 milionů korun ve společnosti IES Moravia Real, jejímž hlavním vlastníkem je jeho přítel a vlivný olomoucký podnikatel Ivan Kyselý. Firma, jejíž základní kapitál tak poskočil na 216 milionů, vlastní právě především v Langerově rodné Olomouci nemovitosti za desítky milionů korun a často obchoduje přímo s městem.

Langer se o svých realitních aktivitách nejprve s LN odmítl bavit. Sdílnější byl ovšem jeho obchodní partner Kyselý. „Je to pravda. Celou částku složil na účet firmy,“ uvedl pro LN podnikatel. Pak i expolitik zareagoval stručně na otázku, zda akcie koupil: „Jo!“

Autoři:

Vánoční kolotoč 2022 se dotočil: Jaké dárečky vám udělaly radost?
Vánoční kolotoč 2022 se dotočil: Jaké dárečky vám udělaly radost?

Už po čtrnácté jsme na konci roku roztočili oblíbený Vánoční kolotoč. Opět to bylo velkolepé. Pojďme se za Vánočním kolotočem 2022 ohlédnout a...

Mohlo by vás zajímat