Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

LN: Langer roztáčí miliony. Exministr vnitra se pustil do realitních transakcí

Média

  22:46
PRAHA - Zázračný obchodní talent, který prokázal před lety při odchodu z vysoké politiky expremiér Stanislav Gross, předvádí nyní další z výrazných politických matadorů minulosti.

Ivan Langer na 24. kongresu ODS v Olomouci. foto: MAFRA - Tomáš Hájek

Jde o exministra vnitra Ivana Langera. Loni bývalý dlouholetý poslanec ODS a souputník Mirka Topolánka nakoupil akcie velkého regionálního realitního hráče za 40 milionů korun.

Z politiky v roce 2010 přitom odcházel s majetkem v hodnotě jednotek milionů korun a k tomu odpovídajícími dluhy především v podobě hypotéky.

Langer se díky loňské transakci stal držitelem 40 akcií celkem za 40 milionů korun ve společnosti IES Moravia Real, jejímž hlavním vlastníkem je jeho přítel a vlivný olomoucký podnikatel Ivan Kyselý. Firma, jejíž základní kapitál tak poskočil na 216 milionů, vlastní právě především v Langerově rodné Olomouci nemovitosti za desítky milionů korun a často obchoduje přímo s městem.

Langer se o svých realitních aktivitách nejprve s LN odmítl bavit. Sdílnější byl ovšem jeho obchodní partner Kyselý. „Je to pravda. Celou částku složil na účet firmy,“ uvedl pro LN podnikatel. Pak i expolitik zareagoval stručně na otázku, zda akcie koupil: „Jo!“

Autoři:

Za amputaci jsem musela bojovat. Lékaři mi operaci nechtěli provést
Za amputaci jsem musela bojovat. Lékaři mi operaci nechtěli provést

Natálie si nechala uříznout nohu. Ale nebylo jednoduché najít někoho, kdo jí to udělá. Hana ji pak učila znovu chodit. Ani to nebylo tak snadné....