Čtvrtek 22. dubna 2021svátek má Evženie 3 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Lobkowicz končí s výrobou piva ve Vysokém Chlumci. Zatím do překonání pandemie

Flying Cloud z Vysokého Chlumce. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Flying Cloud z Vysokého Chlumce. | foto: Pivovar Vysoký Chlumec

PRAHA  Po Uherském Brodě a Klášteře teď skupina Pivovary Lobkowicz Group uzavírá svůj další podnik. Ve Vysokém Chlumci se přitom pivo vařilo už od 15. století. Uzavření potvrdila pro CNN Prima NEWS Martina Husková, mluvčí skupiny Pivovary Lobkowicz Group.

Skupina Pivovary Lobkowicz Group po Uherském Brodě a Klášteře uzavírá i pivovar ve Vysokém Chlumci. Uzavření provozu, který fungoval už od patnáctého století, potvrdila pro CNN Prima News mluvčí skupiny Lobkowicz Group Martina Husková.

„Jsme nuceni reagovat na déle než rok trvající pandemii COVID-19 a skutečnost, že jsou v České republice nepřetržitě uzavřeny restaurační provozy a zařízení,” vysvětlila mluvčí.

K uzavření dochází i přesto, že Pivovary Lobkowicz Group získaly od svých čínských vlastníků ze Citic Europe Holdings 150 milionů korun pro překonání krize.

„Pivovary Vysoký Chlumec a Klášter dočasně přerušují svůj provoz a jejich otevření bude skupina řešit až po překonání pandemie, oživení ekonomiky a nárůstu poptávky spojené s otevřením restauračních provozů,” dodala Husková.

Pivovar ve Vysokém Chlumci má dlouhou tradici a v posledních letech jeho roční výstav činil několik desítek tisíc hektolitrů. První zmínky se o něm objevují už v 15. století, od roku 1474 byl pak součástí majetku roku Lobkowiczů, kteří se na jeho chodu, s výjimkou komunistické éry, podíleli až do roku 2008.

Piva značky Klášter, Uherský brod a Vysoký Chlumec z trhu pravděpodobně nezmizí. V rámci centralizace se totiž jejich výroba přesune do zbývajících pivovarů skupiny Lobkowicz.

Němci mají covidu po krk. O Velikonocích létají k moři a obcházejí nařízení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Je to až strašidelné. Velký pátek je jeden z největších křesťanských svátků, který v Bavorsku prostě nemůžete jen tak...

Kellnerovi vadilo sekání trávy ze sousedních zahrad, vzpomíná architekt Pleskot

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Mezi klienty Josefa Pleskota, jednoho z našich nejuznávanějších architektů, patřil i Petr Kellner. Pleskot pro něho...

Cíle Sparty? V první řadě úspěch v Evropě. Nejlepší sponzor je UEFA, říká Vrba

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Kdyby si psal bodový plán, u první položky si může udělat fajfku. Odškrtnout, že start se povedl. Ale když Pavel Vrba...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!