Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Nákupy, zábava i odpočinek. Součástí Máje je supermarket i vyhlídka

Ekonomika

  12:44
Již za pár dní, v pondělí 24. června, se pro veřejnost otevře jedna z nejočekávanějších rekonstrukcí v centru Prahy – dům zábavy, her a zážitků Máj Národní. Jedná se zároveň o největší interiérový projekt roku 2024, na kterém již více než rok a půl intenzivně pracuje také široký tým architektů a projektantů.

„Uvidíte design, který nemá v Česku obdoby. A já jsem velice vděčný a poctěn, že jsme mohli být součástí této neskutečné realizace,“ říká Radek Procházka, Managing Partner společnosti Prochazka & Partners, a dodává: „Věřím, že všichni návštěvníci ocení jedinečný design, který promění toto významné místo našeho hlavního města v centrum plné zážitků, her a zábavy.“

Tři patra v budově na rohu Národní třídy a Spálené ulice obsadí moderní nákupní centrum, jehož součástí budou nejrůznější obchody, kavárny a restaurace. Jedním z hlavních lákadel nákupního centra Máj Národní bude rozsáhlá gastronomická zóna s nabídkou rychlého i klasického občerstvení. Vedle tradiční české kuchyně budou dostupné také autentické speciality z celého světa.

Supermarket i vyhlídka

Do prvního podzemního patra obchodního domu se vrátí supermarket Tesco, na který jsou v těchto místech zákazníci zvyklí z časů před rekonstrukcí. Namísto původního strmého schodiště bude Tesco nově přístupné dvěma eskalátory. Právě výkonné pojízdné schody stejně jako v minulosti zůstanou hlavní vertikální komunikací mezi pěti patry Máje Národní. Nově však budou mít prosklené boky a různobarevné osvětlení. Původně otevřený prostor přízemní pasáže je nyní rozčleněn do 25 obchodních jednotek.

V segmentu potravin se k Tesku připojí také Žabka a Pekárna Kabát. K dispozici bude drogerie Rossmann, Holandské květiny, jeden z lídrů v oblasti prodeje řezaných květin. Profesionální služby v oblasti krásy nabídne Studio Art Nails Beauty&Spa, profesionální péče o zdraví je cílem Lékárny LEMON z české sítě lékáren. Klenoty YES zazáří se zlatými, stříbrnými a diamantovými šperky. Mezi dalšími nájemci v pasáži jsou také iRepublic, YesPojisteni, Limited Exchange a rovnou 2 prodejny tabáku Don Pealo.

V 1. a především ve 2. patře, kde je umístěna foodhall s přibližně 750 místy k sezení, se usídlí nové i etablované značky včetně amerického fast foodu Popeyes nebo dean&david, který zdravým jídlem z vysoce kvalitních surovin naplňuje misi udržitelné stravy. Na podzim se do prostor chystá také fastfoodový řetězec Five Guys.

Terasa jako impuls

Na celkové ploše sedmnácti tisíc metrů čtverečních nabízí Máj kromě nákupů a gastronomie zejména pestré zážitkové aktivity, bary a posezení. Horní patra se proměnila na zážitkový park s nespočtem atrakcí od prolézaček a skluzavek pro děti přes závodní simulátory nebo minigolf až po Heroes Park věnovaný komiksovým superhrdinům. Nechybějí designové bary, prostory pro různé oslavy a jedno z pater bude patřit interaktivnímu muzeu Back-in-time, které návštěvníky Máje provede českou historií.

V osmém a devátém patře bude rooftop restaurace a bar Fly Vista. Součástí je i Champagne bar, který nabízí více než 100 druhů šampaňských vín, což představuje jednu z největších nabídek šumivého nápoje v Praze. Ve čtyřiceti metrech nad zemí je nejvýše položená panoramatická terasa v centru Prahy s 360stupňovým výhledem.

„Vyhlídková terasa pomohla akcelerovat celý projekt. Výhled ze střechy byl rozhodujícím impulsem ke změně původního konceptu, který počítal ve spodních patrech s obchodním domem a v dalších prostorech s kancelářemi,“ říká Martin Klán, člen správní rady developerské společnosti AMADEUS Real Estate, která ikonickou budovu bývalého obchodního domu Máj od roku 2019 vlastní.

Na fasádě budovy Máj Národní bylo nedávno také instalováno umělecké dílo sochaře Davida Černého. Dvě několikametrové skulptury složené z trupů stíhaček Spitfire a motýlích křídel, které se pohybují a v noci svítí. Investorovi toto dílo schválil odbor památkové péče Magistrátu hlavního města Prahy. Národní památkový ústav (NPÚ) s návrhem nesouhlasil.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!