Čtvrtek 23. března 2023, svátek má Ivona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Majitel Vítkovic Světlík už nebude firmě šéfovat. Chce zabránit útokům

Ekonomika

  16:30
OSTRAVA - Většinový majitel Jan Světlík skončí 30. června ve funkci generálního ředitele firmy Vítkovice, a. s., která je jádrem původní struktury vítkovického holdingu. Od 1. července ho nahradí Libor Witassek.

Majitel Vítkovic Jan Světlík tvrdí, že se státní pokladna neoprávněně obohatila na úkor jeho podniku. foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Světlík bude dál šéfem představenstva této společnosti i dalších představenstev ve skupině Vítkovice Machinery Group. Povede i dozorčí radu. Změnou ve vedení chce oddělit vlastnictví firmy od výkonné funkce.

„Funkce generálního ředitele nově, a to zcela záměrně, nebude spojena s vlastnictvím akcií, tedy se mnou, aby nedocházelo k útokům na vnitřní chod Vítkovic, když jde primárně o neustálé spory vyvolávané KKCG a Davidem Beranem vůči akcionářské struktuře Světlík, Šiler, Juřík,“ uvedl Světlík.

Světlíkovy Vítkovice poprvé přiznaly trable. Nestíhají platit miliardy

Světlík ovládá celou skupinu Vítkovice Machinery Group, která zahrnuje více než 30 společností s ročním obratem přes 25 miliard korun. Vítkovice, a. s., zastřešují energetické, právní, logistické a další služby pro celé seskupení. Světlík, Beran a skupina KKCG spolu vedou řadu sporů.

Příchodem nového generálního ředitele Witasska a několika dalších manažerů se zkušenostmi z mezinárodního obchodu a specialistů na řízení společnost podle svého prohlášení personálně posiluje.

Witassek je členem vrcholového managementu nadnárodní strojírenské firmy GCE Group a členem představenstva mezinárodní poradenské skupiny Allied Consultants Europe a je držitelem řady českých i mezinárodních profesních ocenění. Od července bude nejbližším spolupracovníkem majitele Světlíka, který ve skupině nadále bude mít největší slovo.

Majitel ostravských Vítkovic Jan Světlík
Jan Světlík s Davidem Beranem bojují o miliardy.
Autor:

Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?
Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?

Připravit se na příchod miminka je poměrně náročné, a to i po finanční stránce. Věděli jste, že vám pomůže vaše zdravotní pojišťovna? Ta umožňuje...

Mohlo by vás zajímat