Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Major Zeman opět v televizi. Od neděle na Barrandově

Média

  11:23
Normalizační seriál Třicet případů majora Zemana se vrací na televizní obrazovky. Od 4. října jej zařazuje do vysílání digitální televize Barrandov, má ji pomoci ve sledovanosti nedělních večerů. Začínat má v 21.45.

Seriál 30 případů majora Zemana foto: Reprofoto

Od třicetidílného propagandistického díla, který komunistická Československý televize připravila v sedmdesátých letech k 30. výročí Sboru národní bezpečnosti, se stanice naoko distancuje. "TV Barrandov se neztotožňuje s postavami ani s příběhem, který zobrazuje tento seriál," uvádí se v programových materiálech.

"Jeho cílem bylo propagovat a obhajovat činnost bezpečnostní aparátu socialistického Československa a očernit odpůrce komunistického režimu," připomíná Barrandov. "Na natáčení seriálu se také podílelo pomocí Tiskového odboru i Federální ministerstvo vnitra. Jako všechna díla své doby v něm byla řada skutečností uváděna do smyšlených souvislostí, nebo některá fakta zcela měněna," dodává.

Pro digitální televizi, která začala vysílat letos v lednu, je ale důležitější získat další diváky. Proto kontroverzní cyklus uvede. Potvrzují to slova mluvčího a ředitele marketingu stanice Janise Sidovského. "TV Barrandov nasazuje seriál pro jeho divácký potenciál," odpověděl LN.

Esenbáku Zemanovi tak musí v nedělním programu ustoupit sitcom Ivana Mládka Cyranův ostrov, bude vysílán později večer.

Starší tuzemská díla táhnou sledovanost digitální TV Barrandov, který cílí na "Husákovy děti". K nejsledovanějším z pořadů patří snímky z cyklu Český filmový pátek, které dosahují z pohledu stanice nadprůměrného podílu na sledovanosti 2,6 % procenta.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!