Středa 16. června 2021svátek má Zbyněk 13 °C polojasno Předplatné LN

Diskuse k článku

Malá Moskva? Pražské sídliště u stanice metra Hůrka si oblíbili Rusové, mají zde i své obchody

Stanice metra B Hůrka, brzké odpoledne. Na první pohled obyčejné pražské sídliště. Vedle češtiny je zde ale běžně slyšet i ruština. Rusky hovořících lidí, kteří vystupují z metra, je pestrá paleta – mladá žena s kočárkem, postarší pár v teplých kabátech lemovaných kožešinou i skupina mužů středního věku, třímajících v rukou svá piva.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Polanecký 8.2.2019 13:46

Všude.

J. Novák 7.1.2019 4:34

Vzhledem k tomu průzkumu vidím jako velmi pikantní negativní pohled nejmladší české generace na Rusy, když ona generace ani není schopna rozpoznat Rusa od Ukrajince. A dokonce jsem se setkal s odporem jednoho mladého studenta k mladíkovi, a to proto, že je to podle něho Rus. A ejhle, on to byl Srb! Ten "náš" rusofob koukal jako sešlapaná trubka. Počítám, že naprosto stejně by koukali ti, co v anketě odpověděli jako správní rusofobové.

M. Pechar 13.1.2019 5:13

Jako ročník *68 mám pocit, že je v Praze přerusováno. Je mi šumák, co si o tom myslí nevzdělaná omladina. Rusa poznám – stydí se za svůj jazyk a snaží se s vámi mluvit anglicky.

J. Novák 13.1.2019 5:27

Já bych spíš řekl, že v Praze je přeblbcováno...

M. Pechar 13.1.2019 7:12

Tak se odstěhujte.

J. Novák 13.1.2019 7:23

Omyl, Pechar, já už jsem se odstěhoval dávno. A právě kvůli tomu, že už jsem to s vámi blbci nemohl vydržet.

M. Pechar 15.1.2019 0:46

Statečný internetoví bijče, měl byste tu odvahu říct mi to do obličeje? Nazvat mě blbcem? Nebo jste jen takový prachobyčejný anonymní přizdisráč?

J. Novák 15.1.2019 3:51

Klidně. Takže kdy a kde, Pechar?

J. Novák 15.1.2019 3:55

Jo, Pechar. Považuji za samozřejmé, že to nebude v Praze, takže navrhuji: Nám. starosty Pavla, Kladno, 17.1.2019 v 9.30 hod., před Divadlem Lampion. Co vy na to?

M. Pechar 15.1.2019 16:26

Považuji za samozřejmé, že to bude v Praze. Krom toho nepojedu na Kladno v pracovní době.

Jsem varhaníkem branického evangelického sboru (Praha 4, Modřanská 118) a každou neděli hraju. Bohoslužby začínají v 9.30. Máte možnost.

J. Novák 16.1.2019 4:16

No, já jsem navrhoval to kladenské náměstí proto, že hned naproti je MP, takže, kdybyste mě chtěl obtěžovat, tak bych měl alespoň zastání. Ale v kostele, tedy ve stánku pedofilních ouchylů a jiných ujetózů? Tak tam bych nevstoupil ani za zlaté prase! Tam bych si nemohl být jist, že na mě neskočí pár takových exotů...

K. Jež 6.1.2019 14:42

Tak vzhledem k tomu, že náš gubernátor Zeman miluje Putina a novináře by střílel a vládne nám mafie, tak můžeme být rádi, že Putin zvolil mafii a ekonomiku k ovládnutí ČR a nikoliv armádu.

K. Čtvrtý 9.1.2019 7:11

Pokud někdo vraždí novináře, jsou přátelé USA a aby to bylo echt, rozpouští je v kyselině. Ježi, tohle se nevyrovná žádnýmu zvěrstvu.

K. Horák 6.1.2019 13:48

Žije tam víc Ukrajinců, ale z pravdoláskových důvodu se píše o Rusech .

F. Grimes 7.1.2019 0:18

Ukrajinci se totiž většinou integrují, učí se česky, atd. A hlavně nechtějí z ČR udělat ukrajinskou provincii. Rusáci přesně naopak.

J. Novák 7.1.2019 4:30

A na to, že Rusáci se neintegrují a neučí se česky, jakož na to, že z nás chtějí udělat provincii, jste přišel jak? Dáte nějaký odkaz, kde jste takové informace získal?

F. Grimes 8.1.2019 11:17

Stačí si přečíst článek. Vytvářejí si ruské oblasti s ruskými obchody kde jsou cedule pouze v ruštině. Sám znám rusku která žije v Praze od 80 let která neumí česky ani slovo.

Hlavní článek na lidovkach je dnes o rusakovi který sem imigroval a zatkli ho v Německu protože po lidech házel lahve a teď kandiduje do europarlamentu jako komunista. https://www.lidovky.cz/noviny/hazel-lahve-na-policisty-dostal-podminku-ted-chce-do-europarlamentu-za-komunisty.A190107_214700_ln_noviny_pev

J. Novák 9.1.2019 4:32

Tak to ale už ve světě chodí. Všude ve světě vznikají oblasti, kde jsou dvoujazyčné nápisy na obchodech, někde i jednojazyčné. Za sebe mohu říci, že jsem se s tímto fenoménem setkal třeba v USA, kde jsou poměrně často oblasti, kde najdete čistě jen čínské, japonské, arabské i jiné nápisy. Ale někde tam najdete i dvoujazyčné anglicko-české, anglicko-ruské a jiné nápisy. A nikomu to až zas tak nevadí. Jo, jsme prostě hodně za západními státy, protože to, co tam už dávno považují za normální, běžné a žijí tam v bezproblémovém soužití, u nás pár nacikovsko-rasistických pitomečků nedokáže vydýchat.

F. Grimes 9.1.2019 15:26

No jasně, všichni kteří věci vidí jinak jsou nacisté a rasisté. To se vám pak asi dobře proti nim argumentuje. Akorát že Rusko není rasa, to by takový inteligent jako jste vy mohl vědět. Co říkáte je částečně pravda, ale Rusáci zde mají jen ruské nápisy, a v té Americe jsou dvojjazyčné. Např v Quebecu zašli tak daleko že musí být Francouzský název navrchu a ve větším písmu.

Nicméně, jako někdo kdo vyrůstal v severní Americe a jezdil s kamaradama do Čínské čtvrti kupovat ilegální ohňostroje, vím že organizovaný zločin tam byl běžný a integrace obyvatelstva téměř nulová. Prodejci kteří neumí anglicky prodají dětem ilegální a často nebezpečné zboží, a všichni platí čínské mafii která má tyto čtvrti pod palcem, a normální policie tam nemá šanci. Sice jako kluk jsem tyto čtvrti miloval, ale jako dospělý vím že příliš dobré to pro společnost není. Je tam běžná prostituce (čínské masáže), dětem prodávají nebezpečné ohňostroje, nože a hazeci hvězdy, běžné tam jsou ilegální loterie, restaurace

F. Grimes 9.1.2019 15:28

...restaurace nedodržují hygienu, a všichni platí výpalné mafii. Policii nikdo nevěří, a nemá šanci tam udělat pořádek. Takže zase taková idylka to není.

J. Novák 10.1.2019 4:07

Ale, no tak! Prostituce je běžná i v centru Prahy, dětem prodají nebezpečné ohňostroje i u nás nejen na tzv. tržnicích, kolik chcete, abych vám tady v ČR sehnal nožů a házecích hvězd, aniž bych musel vkročit někam do "čínské čtvrti" a pokud bych byl "hravý", tak není problém si ilegálně vsadit i v ČR. A pozor! Že bych pro ty nebezpečné ohňostroje, nože či házecí hvězdy musel do tzv. ruských obchodů na Hůrce? Tomu nejspíš nevěříte ani vy, že? Jen tak bokem: Pokud jdu třeba takovou Pařížskou ulicí v Praze, tak podle nápisů na prodejnách mnohdy nepoznám, zda jsem ještě v ČR či někde v zahraničí. Takže co přesně vám vadí na nápisech na prodejnách kolem Hůrky? Pokud tam chodím nakupovat místní, ač nejsou Rusové, tak jim nejspíš je jedno, co je na obchodech napsáno. Pokud tam místní Češi nechodí, tak jim to je nejspíš také jedno. Takže, o čem že to vlastně je? Už léta jezdíme s manželkou alespoň jednou za rok do Varů na "léčení". A za ta léta jsem dospěl k názoru, že kdyby tam ti Rusové po p

M. Stiburek 6.1.2019 13:24

Proč jim ta zločinecká organizace imigračního oddělení ministerstva vnitra ČR vydává povolení k pobytu? Co z toho mají? Rusáci jsou stejná bezpečnostní hrozba jako byli sudetští Němci. Jen se to opakuje.

J. Konečný 6.1.2019 13:02

Raději Rusové než muslimové, které se sem k nám stále dokola snaží nacpat Evropská unie.

M. Stiburek 6.1.2019 13:26

Jedno horší než druhé.

V. Kolman 9.1.2019 8:33

.....nejhorší ze všeho jsou trpaslíci! Oni vám všude vlezou. A zpívají......

J. Kotala 6.1.2019 12:23

Založí firmu, která nic nedělá a tím mají pokoj od cizinecké policie. To je celé. Kde berou peníze na byty nikoho nezajímá.

J. Novák 7.1.2019 4:27

Ale no tak! I mnoho Čechů zakládá firmy, které nic nedělají. A přitom si jejich majitelé žijí jako arabští šejkové. Tak, do Peruna, nezáviďte a začněte také něco "nedělat"!

J. Moravec 6.1.2019 11:32

Pri kazdem projevu putina o ochrane ruskych obcanu v cizine se musime mit pekne na pozoru. Mohlo by to zase skoncit fiaskem a 40ti letym utrpenim.

T. Beran 6.1.2019 11:40

Souhlas. Proto cim mene Rusu u nas, tim lepe.

R. Liška 6.1.2019 11:45

Nacismus není na čtyřicet let, to je tak na dvanáct. Ale mohlo by se stát, že tentokrát budou v Evropě použity taktické jaderné zbraně.


Sledujeme začátek rituální sebevraždy lidstva, říká Čech s IQ 206

Oficiálně nejchytřejší Čech nepůsobí jako robot, nechrlí ze sebe tisíce... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Je jedním z nejchytřejších Čechů, ale jako robot nepůsobí. Při osobním setkání je Karel Kostka, vzděláním učitel,...

Upřímnost fotbalové antihvězdy. Souček o tetování, rasismu i vyjídání ledničky

Fotbalista Tomáš Souček | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Říká o sobě, že je obyčejný kluk z Brodu. Přitom si ho už stihla zamilovat fotbalová Anglie a Česko na něj spoléhá: na...

O antikoncepci už není takový zájem. Párový sex upadá, míní gynekolog

Antikoncepce: Jaký vliv má na zdraví popisuje MUDr. Alexandr Barták. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Všichni strašili, že bude upadat mravnost a ženy budou mít z dlouhodobého užívání pilulek zhoubná onemocnění jater....