Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Malý Lotus bude zábavnější než Mini

Ekonomika

  7:00
Městský hatchback z Británie dostane hybridní pohon a na silnici musí potřít všechnu konkurenci. Jinak by podle šéfa Lotusu nedával smysl.

Malý Lotus bude zábavnější než Mini foto: Autoweb.cz

Výrobce z Hethelu má staronového šéfa, kontrakt na další tři roky (2012-2015) podepsal bývalý zaměstnanec marketingu Ferrari Dany Bahar. Ten přišel k Lotusu v roce 2009 a okamžitě začal plánovat novou velkolepou budoucnost. Její ukázka se představila před rokem v Paříži. Pětici sportovních strojů tu doplnil malý hatchback do města, vyvíjený ve spolupráci s Protonem.

Dlouho nebylo jasné, jestli se malého auta skutečně dočkáme - na rozdíl od pěti zbylých, která jsou v jízdním řádu na roky 2013-2018. Podle rozhovoru, který s Danym Baharem vedli kolegové z Auto Expressu, je malý hatchback na cestě. Objevit by se měl kolem roku 2015. Verze od Protonu dorazí o rok dřív.

Lotus bude hájit podstatně vyšší cenovku svého auta moderní technikou, nastavením podvozku i výkony. Bahar slíbil "výkony jako žádný ze soupeřů". Explicitně padly značky Mini, Audi a BMW. Na rozdíl od nich však Lotus nenabídne žádné konvenční verze, chystá pouze elektromobil, případně doplněný spalovacím motorem s generátorem k prodloužení dojezdu. Přesto bude auto velmi rychlé a podle všeho si v Hethelu chtějí dát záležet také na podvozku.

Autoři: