Pátek 14. května 2021svátek má Bonifác 8 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Byznys

Manažeři ČEZ vydělávají na akciích miliony. Denně

Budova ČEZ | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Budova ČEZ | foto: Vojtěch ŠeredaLidovky.cz

PRAHA Vrcholní manažeři společnosti ČEZ si prostřednictvím opčního práva na akcie firmy mohou vydělat miliony korun za den. Například člen představenstva ČEZ Vladimír Hlavinka výhodným prodejem akcií firmy nedávno vydělal 876.900 korun.

Napsal to dnes server Týden.cz s odvoláním na údaje zveřejněné Českou národní bankou. Hlavinka podle Týdnu uplatnil opční právo na akcie a koupil 19. května 75.000 akcí ČEZ v ceně 773,12 za kus. Celkem za ně zaplatil téměř 58 milionů Kč. Obratem pak prodal 5000 kusů za jednotkovou cenu 948,50 Kč.

Čtěte také:

"Pokud se Hlavinka rozhodne okamžitě prodat i zbytek nabytých akcií, přijde si na víc jak třináct milionů. Podle výroční zprávy společnosti ČEZ navíc drží opce na dalších 225 tisíc akcií, což je za současné situace potenciální výnos kolem čtyřiceti milionů korun," napsal server.

Opčního programu využil i další manažer ČEZ Jiří Feist. Nakoupil 10.000 akcií po 803 korunách za kus, 8800 obratem prodal za necelých 950 korun za kus. Okamžitě tak vydělal přes 800.000.

Největší počet akcií drží v současnosti generální ředitel ČEZ Martin Roman. Vlastní 386.000 akcií, na dalších 750.000 může uplatnit opce.

Lákavá informační okna
Květen je tradičně měsícem, kdy manažeři ČEZ obchodují s akciemi nejčastěji. K obchodům si vybírají "informační okna", kdy ČEZ zpravidla nečeká žádná kurzotvorná informace.

ČEZ je největší česká energetická firma, jejím majoritním akcionářem je stát, který drží přes ministerstvo financí necelých 70 procent akcií. Společnost zaměstnává v Česku kolem 20.000 lidí. Za rok 2010 firmě ČEZ meziročně klesl zisk o devět procent na 47,2 miliardy korun.

Lékařské špičky v kauze obřích pojistných podvodů. Hrozí jim až 10 let

Pojistky před soudem. Případem rozsáhlých pojistných podvodů se škodou zhruba... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Uznávaní doktoři „léčili“ neexistující zranění. V kauze tří stovek pojistných podvodů za 50 milionů korun je obžalováno...

Revmatoidní artritida může zkrátit život až o 15 let, varuje imunoložka

MUDr. Zuzana Humlová Ph.D. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Morové rány, pandemie tuberkulózy či cholery jako příčiny smrti medicína už takřka pohřbila. Nebezpečí ale číhá i u...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...

Pronájem, Byty 3+1, 72m2 , ul. Bratrská, Lipník nad Bečvou I-Město
Pronájem, Byty 3+1, 72m2 , ul. Bratrská, Lipník nad Bečvou I-Město

Bratrská, Lipník nad Bečvou - Lipník nad Bečvou I-Město, okres Přerov
15 000 Kč/měsíc