Sobota 11. července 2020svátek má Olga 15 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Sladká šedesátá: Nejkrásnější herečky, nejlepší filmy...

101: Sladká šedesátá…  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy 101: Sladká šedesátá… | foto: Lidové noviny

První letošní speciál Lidových novin z edice 101 pod názvem Sladká šedesátá je věnován mytickému desetiletí – šedesátým létům dvacátého století. Desetiletí, jehož stopy nacházíme dodnes.

Vždyť kdo by neznal jména jako Olga Schoberová, Jana Brejchová, Miloš Forman, Arnošt Lustig, Milan Kundera, Václav Havel, Josef Škvorecký nebo Jiří Mucha.

Nahlédněte do magazínu


„Móda, hudba, film, divadlo, design. Ty roky se proměnily v nekonečný večírek, který přinesl obrovské kreativní plody. Snažili jsme se přinést ucelené svědectví o letech, která nejlépe vystihuje vzpomínka Ivana Passera: 'Byla to doba, kdy jste se každé ráno těšili z postele',“ říká Dan Hrubý, vedoucí tohoto projektu.

Jenže šedesátá léta nebyla jen časem svobody, ale i obdobím, do kterého se otiskly události druhé světové války a padesátých let. Časem, který ukončila okupace Československa a výjimečný čin Jana Palacha.

V publikaci přinášíme snímky nejlepších fotografů oné doby. Za texty stojí přední autoři Lidových novin. Kapitolu o filmové nové české vlně napsal režisér Jiří Menzel.

Nesehnali jste speciál Lidových novin ve své trafice?

Objednejte si Sladká šedesátá do své schránky. Pošlete SMS ve tvaru LN SSLB jmeno prijmeni ulice cislo město psc (vzor: LN SSLB jan novak jindrisska 16 praha 1 11000) na číslo 902 11 a my vám jej doručíme.

Cena odeslané SMS podle běžného tarifu vašeho operátora, konečná cena za speciál je hrazena příchozí zpoplatněnou SMS ve výši 75 Kč vč. DPH. Službu technicky provozuje ATS, infolinka 776 999 199 (po–pá, 9.00–16.00), www.platmobilem.cz.

Všechny speciály 101 Lidových novin zakoupíte také v Servis centru - MAFRASHOP, Karla Engliše 11, 150 00 Praha 5, otevírací doba po-pá 9-18 hod., tel.: 225 063 111


Pizingerová: Mé těhotenství je jako příbalový leták, mám všechny symptomy

Vendula Pizingerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Začátkem roku Vendula Pizingerová oslavila osmačtyřicítku a také zjistila, že čeká dítě. Těhotenství oznámila na...

Neurolog: Alzheimera a parkinsona může ovlivnit strava. Opatrně s mléčnými výrobky

Ostravský neurolog David Školoudík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jako jeden z mála na světě dokáže vyčíst z ultrazvukových snímků riziko Parkinsonovy, Alzheimerovy a dalších chorob....

KOMENTÁŘ: Rusko má problém. Vidíme do vaší ambasády, dala najevo BIS

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vypovězením diplomatů-špionů Andreje Končakova a Igora Rybakova formálně skončila ricinová aféra ruské ambasády. Ať si...