13. dubna 2017 14:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

18. Jarmark OnaDnes.cz hlásí rekord. Na pomoc Alešovi se vybralo přes milion korun

Alešovi předala šek za Nadaci Agrofert Monika Babišová, (vlevo) za Nadaci... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Alešovi předala šek za Nadaci Agrofert Monika Babišová, (vlevo) za Nadaci... | foto:  Michal Šula, MAFRA

PRAHA Jarní Jarmark, který se uskutečnil v sobotu 8. dubna na Výstavišti v pražských Holešovicích, byl absolutně nejúspěšnějším v celé historii této akce. Navštívilo ho na pět tisíc lidí a pro ochrnutého Aleše a jeho rodinu, která žije v nevyhovujícím podkroví se třemi malými dětmi, se na bezbariérové bydlení podařilo vybrat celkem 1 209 715 korun.

Prostřednictvím Nadace Terezy Maxové dětem přispěli lidé 752 127 korun a dalších 300 tisíc věnovala Nadace Agrofert. Šeky Alešovi osobně předaly Monika Babišová, ředitelka Nadace Agrofert Zuzana Tornikidis, ředitelka Nadace Terezy Maxové dětem Terezie Sverdlinová, šéfredaktorka iDNES.cz Naděžda Petrová a ředitelka Corporate Affairs mediální skupiny MAFRA Miloslava Nováková.

Aukce věcí od Olgy Menzelové, Dany Morávkové, Moniky Babišová a Terezy Maxové vynesla 15 650 korun. Další částky se podařilo získat ze vstupného a peníze věnovali i partneři projektu.

Aleš ochrnul ve 30 letech po náhlé mozkové příhodě. Stará se o něj manželka Kateřina, která ho odmítla umístit do léčebny dlouhodobě nemocných. Na pomoc rodině lze přispět dál prostřednictvím veřejné sbírky. Číslo účtu je 2102710424/2700, variabilní symbol 08042017.

Podzimní Jarmark OnaDnes.cz se uskuteční 30.zíří 2017 v Křižíkových pavilonech v areálu pražského Výstaviště v Holešovicích.

Lucie Křížková na Jarmarku.

Lucie Křížková na Jarmarku OnaDnes.

MAFRA

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.