9. března 2013 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

Adoptujte kardinála, vyzývá webová stránka

Adoptujte si svého kardinála, láká stránka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Adoptujte si svého kardinála, láká stránka. | foto: adoptacardinal.org/

VATIKÁN Vatikán dal požehnání akci německého sdružení mladých katolíků nabízející na internetu možnost "adoptovat" jednoho ze 115 kardinálů, kteří budou během nadcházejícího konkláve volit nového papeže. Internetová stránka po registraci vybere zájemci jméno jednoho z volitelů, za kterého se pak může dotyčný během konkláve modlit.

Dobrovolníků, kteří chtějí kardinály doprovodit modlitbou, už se zapsalo přes 350.000. Nápad skupiny věřících s názvem Jugend 2000 Deutschland se objevil nejprve na sociální síti Facebook a internetová stránka s názvem Adopt a Cardinal (Adoptuj kardinála) začala fungovat koncem února.

ČTĚTE TAKÉ:

Lidem nabízí možnost "přispět silou modliteb k tomu, aby svatý duch vedl, ochránil a osvítil naše kardinály ve chvíli, kdy budou určovat dalšího papeže".

"Kardinálové potřebují, abychom se za ně modlili," řekla agentuře AFP jedna ze zakladatelek webu Ulli Hecklová. Podle ní může náhodný výběr jednoho jména věřícím pomoci zacílit modlitby na konkrétního člověka.

Lidovky.cz, ČTK