Středa 8. července 2020svátek má Nora 10 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Amazon stáhl z nabídky kritizovaný Pedofilův průvodce láskou a rozkoší

Amazon stáhl z nabídky kritizovaný Pedofilův průvodce láskou a rozkoší | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Amazon stáhl z nabídky kritizovaný Pedofilův průvodce láskou a rozkoší | foto: amazon.comReprofoto

WASHINGTON Z nabídky internetového knihkupectví Amazon.com zmizela příručka, která radila pedofilům, jak zatajit sexuální zneužívání dětí. Kniha se v nabídce objevila ve středu a Amazon kvůli ní čelil velké kritice, především na sociálních sítích. Není ale jasné, zda titul stáhlo knihkupectví nebo sám autor, napsala agentura AP.

Kniha s názvem The Pedophile's Guide to Love and Pleasure: a Child-lover's Code of Conduct (Pedofilův průvodce láskou a rozkoší: Kodex chování milovníka dětí) obsahovala doporučení, jak co nejlépe zajistit, že se nepřijde na zneužívání dětí. Byly v ní i pasáže sepsané z pohledu zneužitého dítěte, které popisovaly sexuální styk s dospělým.

Čtěte také

Příručka pro pedofily se prodávala pouze v elektronické verzi. Jako její autor byl uveden Philip R. Greaves II, který na Amazon.com prodává i další knihy.

Jak pašovat kokain po tunách v pěti snadných lekcích

Amazon už v minulosti některé kontroverzní tituly ze své nabídky vyřadil. V roce 2009 zmizela ze stránek knihkupectví videohra RapeLay, v níž bylo úkolem hráče sledovat a znásilnit ženu a její dcery.

Jiné kontroverzní knihy ale v nabídce Amazonu i přes kritiku zůstaly. Knihkupectví tak nyní například přijímá objednávky na tištěnou verzi knihy o pašování drog I Am the Market: How to Smuggle Cocaine by the Ton, in Five Easy Lessons (Já jsem trh: Jak pašovat kokain po tunách v pěti snadných lekcích).

Amazon umožňuje autorům, aby na jeho stránkách sami nabídli své knihy potenciálním zájemcům. O zisk z prodeje se potom s autorem dělí.

Enough is Enough
Knihkupectví tvrdí, že má směrnice pro zakázání nabídky titulů s "nevhodným obsahem", blíže ale nespecifikovalo, co za nevhodný obsah považuje.

Kvůli příručce pro pedofily knihkupectví čelilo ostré kritice. Někteří uživatelé sociální sítě Twitter vyhrožovali, že budou Amazon bojkotovat, pokud knihu okamžitě z nabídky nestáhne. Na Facebooku vznikly od středy dvě petice proti nabízení knihy pro pedofily, které podpořilo přes 13.500 uživatelů této sociální sítě. Také americká organizace na ochranu dětí Enough is Enough vyzvala ve středu knihkupectví, aby příručku z nabídky stáhlo.

,

Pizingerová: Mé těhotenství je jako příbalový leták, mám všechny symptomy

Moderátorka Světlana Witowská. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Začátkem roku Vendula Pizingerová oslavila osmačtyřicítku a také zjistila, že čeká dítě. Těhotenství oznámila na...

Neurolog: Alzheimera a parkinsona může ovlivnit strava. Opatrně s mléčnými výrobky

Moderátorka Světlana Witowská. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jako jeden z mála na světě dokáže vyčíst z ultrazvukových snímků riziko Parkinsonovy, Alzheimerovy a dalších chorob....

KOMENTÁŘ: Rusko má problém. Vidíme do vaší ambasády, dala najevo BIS

Moderátorka Světlana Witowská. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vypovězením diplomatů-špionů Andreje Končakova a Igora Rybakova formálně skončila ricinová aféra ruské ambasády. Ať si...