15. dubna 2012 14:01 Lidovky.cz > Byznys > Média

Balíček Office pro iPad zdarma a legálně

Aplikace na iPad CloudOn | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Aplikace na iPad CloudOn | foto: Reprofoto

Tablety nejsou příliš ideální zařízení na intenzivní kancelářskou práci. Pokud ale občas potřebujete něco rychle sepsat v textovém editoru, vytvořit pár grafů nebo jednoduchou prezentaci, aplikace CloudOn pro iPad může být ideálním řešením. K dokonalosti má sice daleko, zato je úplně zadarmo.

CloudOn je v současnosti k dispozici pouze pro iPad, na podpoře dalších tabletů či telefonů se zatím pracuje. Jedná se o tzv. cloud aplikaci, která umožňuje spojení s textovým editorem Word, tabulkovým procesorem Excel a nástrojem na prezentace PowerPoint.

Cloud sice přináší výhodu, že vaše soubory jsou bezpečně uloženy na vzdálených serverech, aplikace ale streamuje data neustále. Dokonce i když pouze skrolujete mezi listy ve Wordu. Text se kvůli tomu stane na chvíli rozmazaný.

Stáhněte si nejnovější verzi aplikace LN

Oproti předešlým verzím získal CloudOn licenci společnosti Microsoft a je už tak plně legální cestou, jak využívat balíček Office. Další jeho příjemnou vlastností je, že zcela zdarma.

Očekává se sice, že rozšíření v podobě maker, komentářů či poznámek bude v budoucnu zpoplatněno. Přesný způsob poplatků ale zatím představen nebyl.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!