28. června 2012 15:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

Apple spustil obchod iTunes ve 12 asijských zemích

Vchod budovy Yerba Buena Center, do kterého Apple svolal novináře na mimořádnou tiskovku | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vchod budovy Yerba Buena Center, do kterého Apple svolal novináře na mimořádnou tiskovku | foto: ČTK

HONGKONG Apple spustil svůj internetový obchod s hudbou a videem iTunes ve 12 asijských zemích, včetně Hongkongu a Tchaj-wanu. Chce tak posílil prodej hudby a filmů ve svém nejrychleji rostoucím regionu. Na seznamu však stále chybí Čína.

Oblast Asie a Tichomoří se stává pro Apple stále důležitějším zdrojem růstu. Tržby v regionu bez Japonska loni stouply o 174 procent na 14,3 miliardy USD (296,6 miliardy Kč).

ČTĚTE TAKÉ:

Vlastní obchod iTunes měly dosud v oblasti Asie a Jižního Pacifiku jen Austrálie, Nový Zéland a Japonsko. Nyní k nim přibudou kromě Hongkongu a Tchaj-wanu také Singapur, Macao, Malajsie, Filipíny, Thajsko, Srí Lanka, Vietnam, Brunej, Kambodža a Laos.

Doposud se fanoušci Applu v těchto oblastech mohli připojit jen na App Store, což je samostatná platforma, která slouží ke stažení aplikací pro iPody, iPhony a iPady. Jediným způsobem, jak dostat přístup k hudbě nebo filmům z obchodu iTunes, bylo využití dárkové karty prodávané v 51 zemích, ve kterých byl již obchod spuštěn. Nyní ke stažení některé z 20 milionů hudebních nahrávek nebo pro koupi a půjčení filmu budou moci uživatelé použít místní kreditní kartu, napsala agentura AP.

Loni v září spustil Apple svůj obchod s aplikacemi a hudbou iTunes v češtině.

Lidovky.cz, ČTK

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.