26. října 2012 20:28 Lidovky.cz > Byznys > Média

Apple v Evropě zdražuje, Lidové noviny ceny drží

Lidové noviny výchází na iPhonu a iPadu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lidové noviny výchází na iPhonu a iPadu | foto: Lidové noviny

PRAHA Čeští uživatelé iPhonů a iPadů si od pátku musí připlatit, pokud si koupí nějakou aplikaci z obchodu AppStore. Společnost Apple totiž bez varování asi o 12 procent zvýšila jejich cenu.

Zatímco dříve byla minimální cena aplikací 0,79 eura (zhruba 19 korun), nově bude 0,89 eura (asi 22 korun). Vývojáře firma Apple na změnu nijak neupozornila.

Zdražení se dotkne všech evropských zákazníků – ti platí v eurech. Amerických, platících v dolarech, se změny netýkají. Opatření americké firmy mělo vliv i na vydavatele novin, jejichž digitální výtisky v AppStore Apple automaticky zdražil na nové ceny.

Předplatitelé LN změnu nepocítí

Lidové noviny reagovaly snížením ceny předplatného tak, aby odpovídalo původním hodnotám. Pouze u jednotlivých výtisků společnost Apple nepřipustí nižší cenu než 0,89 eura. Čtenářům se tedy vyplatí měsíční a čtvrtletní předplatné, ktere je nyní naopak ještě výhodnější než předtím.

Lidovky.cz