20. ledna 2012 7:15 Lidovky.cz > Byznys > Média

Apple v New Yorku představil digitální učebnice

Apple dal do prodeje digitální učebnice iBooks 2 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Apple dal do prodeje digitální učebnice iBooks 2 | foto: ČTK

NEW YORK Americká firma Apple Inc. dala do prodeje digitální učebnice zvané iBooks 2 ve snaze hlouběji proniknout na rozsáhlý trh s odhadovanou kapacitou výnosu osm miliard dolarů.

Učebnice připravila ve spolupráci s nakladatelskými domy Pearson PLC, McGraw-Hill a Houghton Mifflin Harcourt.

Na slavnosti v newyorském Guggenheimově muzeu šéf marketingu firmy Apple Phil Schiller představil vzorky nových učebnic a ukázal, jak mohou autoři nebo i učitelé vytvářet vlastní učebnice a skripta pro své žáky. Podle analytiků je cílem akce více proniknout do školního prostředí s platformou tabletů iPad.

ČTĚTE TAKÉ:

Schiller představil učebnice biologie, ekologie, algebry a chemie, které kromě textů obsahují i videa a interaktivní prvky. Experti jsou ale v odhadu jejich budoucnosti zdrženliví. Tablety iPad jsou podle nich pro žáky a studenty příliš drahé, o nákupu učebních pomůcek navíc rozhodují školy, nikoli studenti.

Apple v New yorku představil nové digitální učebnice

Analytická skupina Forrester Research oznámila, že elektronické knihy se zatím na trhu učebnic podílejí pouhými 2,8 procenta. Apple předpokládá, že tablety zakoupí pro žáky školy, učební obsah bude stát nejvýš 15 dolarů (necelých 300 korun). Učebnice v pevné vazbě pro střední školy stojí v USA průměrně kolem sta dolarů (kolem 2000 korun).

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!