11. srpna 2015 7:41 Lidovky.cz > Byznys > Média

Bakala má tvrdého protivníka. Krúpa bude dělat problémy

Zdeněk Bakala. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zdeněk Bakala. | foto: archiv MAFRA

Minulý týden se nájemníci více než 40 tisíc ostravských bytů pomalu začali smiřovat s porážkou. Spolumajitel OKD Zdeněk Bakala, který jim původně slíbil byty převést za zvýhodněnou cenu, je namísto toho prodává britskému fondu Round Hill Capital.

Teď se ale po boku nájemníků objevil nečekaně mocný spojenec. Připojil se k nim finančník Pavol Krúpa, který na burze už před časem skoupil dvě procenta akcií Bakalovy NWR (New World Resources), matky těžební společnosti. „S nájemníky jsme navázali spolupráci. Hodláme jim poskytnout právní podporu a my zase budeme využívat jejich pozici,“ sdělil LN Krúpa. Jeho skupina Arca Capital už před časem oznámila, že nechá prověřit transakce, které se v uplynulých letech v OKD odehrály. Nyní by ráda zvrátila i prodej desetitisíců bývalých podnikových bytů.

„Budeme oslovovat akcionáře a věřitele, aby dávali podněty. Napíšeme všem ministrům a poslancům,“ říká Krúpa. Ten už minulý týden zaslal dopis prezidentu republiky a k činnosti hodlá vyzvat i premiéra Bohuslava Sobotku.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!