Středa 12. srpna 2020svátek má Klára 29 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Barrandov v březnu zahájí souboj o hlavní vysílací čas

Logo TV Barrandov. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Logo TV Barrandov. | foto: barrandov.tvReprofoto

PRAHA Televize Barrandov v březnu zahájí bitvu o hlavní vysílací čas. K významným změnám patří prodloužení zpravodajské relace Naše zprávy, na které bude navazovat nová řada tureckého seriálu Velkolepé století.

Nejúspěšnější pořad Sejdeme se na Cibulce se objeví v hlavním pondělním čase. Naopak se na několik měsíců odmlčí seriál Ona a On, u něhož televize chystá změnu původního formátu. S jarními novinkami v úterý novináře seznámili zástupci televize.

Uvolněné zpravodajství

Televize Barrandov, pod novým vedením generálního ředitele Vladimíra Železného, v nejbližších měsících chce stabilizovat divácký podíl na pěti procentech. "Snažíme se přesvědčit vlastníka, že televize je veliký tanker a otočit jej bude trvat déle," řekl Železný. U hlavního vysílacího času je podle něj důležité mimo jiné to, jaký nástup zajistí večerní zprávy. "Pokusíme se zpravodajství uvolnit a rozpohybovat," poznamenal šéf celoplošné televize. Již dříve odtajnil nové moderátorské dvojice, jež se před obrazovkou budou střídat.

K prosazení TV Barrandov mají pomoci rovněž nové pořady jako talkshow pro ženy Babinec. Proměnou projde pořad o vaření, který se nově jmenuje Kašpárku vař a vedle foodstylisty Radka Kašpárka se v něm objeví také nová spoluhráčka Lucie Šprinclová. Naopak končí pořad Ostříháno, který podle Železného měl dobrou myšlenku, ale v konečném vyznění byl spíše soutěží kadeřníků.

Nově Velkolepé století nebo Chicago Fire

Nejvíce diskutovanou změnou podle známého televizního manažera je zařazení tureckého seriálu Velkolepé století do hlavního vysílacího času od 19:15, kde se utká například se seriály Novy a zpravodajstvím České televize. V této souvislosti ale uvedl, že na trhu je víc než čtyřicítka česky mluvících stanic, a divák tedy má právo volby. Železný v úterý opět naznačil, že v budoucnu by se Naše zprávy mohly posunout na pozdější čas a utkat se se zavedeným zpravodajstvím větších televizí.

Další jarní novinkou bude zařazení hollywoodského seriálu Chicago Fire, po kterém bude navazovat pořad pod dosavadním názvem 112, původně známý z televize Nova. Vůbec nejsledovanější dosavadní pořad televize Barrandov, Sejdeme se na Cibulce získá nový vysílací čas v pondělí od 21:20. Pořad s moderátorem Alešem Cibulkou, který dosahuje diváckého podílu nad dvanácti procenty, bude reprízovaný tradičně v pátek. Proměny se dočká pořad Intim Night s novou moderátorkou Štěpánkou Decastelo.

,

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...