Středa 1. dubna 2020svátek má Hugo 7 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Berlusconi žaluje deník o milion eur za medializaci svých afér

Silvio Berlusconi | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Silvio Berlusconi | foto: Reuters

ŘÍM Italský premiér Silvio Berlusconi žádá po deníku La Repubblica jeden milion eur (asi 26 milionů Kč) odškodného za to, že denně zveřejňuje deset otázek týkajících se jeho soukromého života. Berlusconi považuje tyto otázky za pomlouvačné.

Oznámil to dnes tento levicový deník. "Poprvé v historii informací v Itálii se otázky nějakého listu dostávají před civilní soud," napsal list.

Žaloba, podaná k římskému soudu a podepsaná Silviem Berlusconim 24. srpna, se týká otázek, které La Repubblica publikuje každý den již několik měsíců a které se týkají skandálů ze soukromého života předsedy vlády.

Deník po premiérovi zejména požaduje, aby vysvětlil povahu svých vztahů s mladistvou Noemi Letiziovou, aby přiznal, kolikrát se s ní setkal a na jakém místě.

Chce také vědět, zda Berlusconi věděl, jakému povolání se věnují mladé ženy zvané do jeho římské rezidence, včetně luxusní prostitutky Patrizie D´Addariové. Žádá po něm rovněž ujištění, že tyto "návštěvy" nenarušily náležitý chod státních záležitostí.

Šéf vlády přiznal, že není svatý, ale několikrát důrazně odmítl, že by se stýkal s nezletilými dívkami, jak ho obviňuje jeho manželka, nebo že by věděl o tom, co jsou zač mladé ženy přicházející do jeho rezidence.

Otázky listu La Repubblica jsou zjevně pomlouvačného charakteru, neboť vedou čtenáře k domněnce, že nejde o otázky, ale o tvrzení, uvádí se v žalobě, z níž deník cituje.

Deník tvrdí, že se žaloba týká také informace zveřejněné 6. srpna, kdy La Repubblica převzala výňatky z článku ve francouzském týdeníku Le Nouvel Observateur, v němž se hovoří o možnosti infiltrace ruské mafie do nejvyšších sfér italského státu v souvislosti s vyšetřováním korupce podnikatele napojeného na Patrizii D´Addariovou.

Hněv Silvia Berlusconiho již vyvolalo zveřejnění fotografií z bujarých večírků v jeho vile na Sardinii, kde se kromě žen nahoře bez objevil i nahý muž, údajně bývalý premiér Mirek Topolánek. Italský premiér za to v červnu žaloval španělský levicový deník El País, který některé fotografie přetiskl.

Premium

Většině stačí kapky na kašel a vitaminy, říká primář, který vyléčil koronavirus

Pavel Dlouhý, primář infekčního oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V Česku se vyléčili první čtyři pacienti z onemocnění COVID–19. Tři se léčili na infekčním oddělení ústecké Masarykovy...

Premium

Kvůli ‚maláčovské revoluci‘ nemáme finanční rezervy, míní exprezident Klaus

Bývalý prezident Václav Klaus. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Česko v karanténě, omezený pohyb lidí, zavřené školy, obchody nebo hotely. A z toho plynoucí kolapsy podniků i celých...

Premium

Chtěli jsme devět dětí, ale pět nám stačí, říká vítězka Peče celá země

Vítězka soutěže Peče celá země Petra Burianová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vyhrála televizní soutěž Peče celá země. Tvrdí, že nerada soutěží, ale trumfla by kdekoho z nás. Jako máma tří dětí si...