23. září 2014 16:05 Lidovky.cz > Byznys > Média

Borhyová se v pondělí vrátí do vysílání Televizních novin

Moderátorka Lucie Borhyová a její kolega Rey Koranteng. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Moderátorka Lucie Borhyová a její kolega Rey Koranteng. | foto: TV Nova

PRAHA Moderátorka Lucie Borhyová se v pondělí vrací do vysílání Televizních novin. Po boku dlouholetého kolegy Reye Korantenga se znovu objeví po návratu z krátké mateřské dovolené, na níž odešla letos v červnu, oznámila mluvčí Novy Anna Suchá.

"Jsem moc ráda, že mi Nova nabídla výborné podmínky k tak brzkému návratu, které můžu perfektně skloubit s rolí maminky," uvedla Borhyová, která se na obrazovce objevila "na zkoušku" již na konci prázdnin.

"Na Lucku se samozřejmě moc těším a klidně jí i jako zasloužilý otec pomůžu se vším možným," doplnil moderátorský kolega, který v uplynulých měsících nejsledovanější zpravodajskou relaci uváděl s Kristinou Kloubkovou. O jejím dalším působení televize zatím neinformovala.

Druhou moderátorskou dvojicí zůstávají Renáta Czadernová a Petr Suchoň a televize nevylučuje, že v moderátorské sestavě v blízké době dojde k dalším změnám. Zda se bude týkat zařazení Kloubkové do nové dvojice, Nova nekomentuje. "Mohu pouze uvést, že Kristina z obrazovky nezmizí," řekla Suchá.

Moderátorka Lucie Borhyová

Televizní noviny letos dostaly nové studio, změnily se znělky, grafika a logo. Zpravodajská relace tak zaznamenala nejvýraznější modernizaci pořadu od startu televize v roce 1994.

Personální obměnu na podzim zaznamenaly také Střepiny, které nově uvádí Markéta Fialová, jež se dál v Televizních novinách objevuje o víkendech. U publicistického pořadu Střepiny Nova částečně změnila formát, který se s novou moderátorkou začal věnovat například i aktuálnímu politickému dění.

Lidovky.cz, ČTK