Neděle 5. července 2020Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje 26 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Britská královna spustila Facebook, za hodinu získala 40 tisíc fandů

Královna Alžběta II. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Královna Alžběta II. | foto: ČTK

Britská monarchie otevřela svou stránku na sociální síti Facebook. Během první hodiny už zíkala přes 40 tisíc fanoušků. Vstup na nejoblíbenější sociální síť je nejnovějším snahou Buckinghamského paláce držet krok s internetovými technologiemi poté, co začal využívat sítě Twitter a YouTube.

Stránka nazvaná Britská monarchie byla zveřejněna dnes ráno a zpřístupňuje královské zprávy, videa a projevy, stejně jako program královny a dalších členů královské rodiny.

Podle Buckinghamského paláce čtyřiaosmdesátiletá královna sama schválila facebookovou stránku, která se ale liší od podobných stránek jejích poddaných. Ti si nemohou svou panovnici zařadit mezi přátele, ani do ní "šťouchnout" a vyzvat ji ke konverzaci, jak mohou udělat u ostatních uživatelů sítě.

Čtěte také:

Mohou ale napsat, že se jim královská stránka líbí a začít dostávat aktualizované oficiální zprávy o aktivitách královské rodiny. Za první hodinu od otevření stránky to udělalo přes 40 tisíc lidí a jejich počet stále stoupá.

Facebooková stránka Britské monarchie.

Královna drží krok s dobou
Britská monarchie se snaží na internetu držet krok s dobou. Od loňska má účet na síti Twitter, který sleduje přes 70.000 zájemců, zveřejňuje oficiální fotografie na síti Flickr a videa na TheRoyalChannel, který si na YouTube královna otevřela v roce 2007, vidělo 8,3 milionu lidí.

"Facebook je pravděpodobně poslední baštou sociálních médií, kterou královská rodina ještě nevyužila, a královna chce být plně účastna ve 21. století," uvedl Buckinghamský palác.

List Daily Mail napsal, že na rozdíl od královny mají mladší členové královské rodiny osobní facebookové stránky, včetně princů Williama a Harryho a princezen Eugenie a Beatrice. Mají je ale pod pseudonymy a navíc mají parametry nastavené tak, aby co nejvíc chránily jejich soukromí.

V roce 2007 totiž byla vytvořena falešná stránka prince Williama pod jménem William Wales, která zmátla i jeho přátele. Jako facebookoví přátelé se na ní přihlásili i jeho skuteční přátelé, včetně bývalé přítelkyně jeho bratra Chelsy Davyové. Princ William si podle Daily Mail od té doby otevřel stránku pod pseudonymem Wills Wombat Wales.

,

Pizingerová: Mé těhotenství je jako příbalový leták, mám všechny symptomy

Vendula Pizingerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Začátkem roku Vendula Pizingerová oslavila osmačtyřicítku a také zjistila, že čeká dítě. Těhotenství oznámila na...

Neurolog: Alzheimera a parkinsona může ovlivnit strava. Opatrně s mléčnými výrobky

Ostravský neurolog David Školoudík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jako jeden z mála na světě dokáže vyčíst z ultrazvukových snímků riziko Parkinsonovy, Alzheimerovy a dalších chorob....

KOMENTÁŘ: Rusko má problém. Vidíme do vaší ambasády, dala najevo BIS

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vypovězením diplomatů-špionů Andreje Končakova a Igora Rybakova formálně skončila ricinová aféra ruské ambasády. Ať si...