Úterý 11. srpna 2020svátek má Zuzana 28 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Média

Británie: The Guardian zruší kvůli koronaviru až 180 pracovních pozic, veřejnoprávní BBC propustí dalších 70 lidí

Britská média čelí kvůli koronaviru propouštění. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Britská média čelí kvůli koronaviru propouštění. | foto: Lidovky.cz

Londýn Britský list The Guardian plánuje zrušit až 180 pracovních míst. Firma ve středu uvedla, že tak reaguje na negativní dopady, která má na mediální sektor koronavirová krize. Opatření se dotkne redakčních pracovníků i zaměstnanců obchodních oddělení, včetně marketingu a reklamy. Britská veřejnoprávní rozhlasová a televizní společnost BBC zruší ve svém zpravodajství 520 pracovních míst, tedy o 70 více, než původně před koronavirem plánovala.

Společnost již v lednu v rámci úsporných opatření představila plán na zrušení 450 pracovních míst. Jeho realizaci však odložila kvůli koronavirové krizi, napsala agentura Reuters. Firma zaměstnávající kolem 6000 lidí to oznámila ve středu.

Management ale nadále hodlá zachovat bezplatný přístup k článkům na...
Titulní strana listu The Guardian 1. února 2020.

I vedení deníku The Guardian zaměstnancům oznámilo, že finanční výhled listu je v důsledku koronavirové krize neudržitelný. Dodalo, že mateřská společnost Guardian Media Group, která vydává rovněž list The Observer, čelí „v příštích letech neudržitelným ročním ztrátám, pokud nepodnikne rázné kroky“ ke snížení nákladů. Podnik neuvedl, kolik lidí celkem zaměstnává.

Management ale nadále hodlá zachovat bezplatný přístup k článkům na internetových stránkách listu The Guardian a nepřejít k placenému modelu, který zavedli mnozí konkurenti.

„Navzdory tlakům na naše podnikání způsobeným koronavirem se náš unikátní model vztahu se čtenáři ukázal jako úspěšný,“ uvedly ve společném prohlášení šéfredaktorka listu Katharine Vinerová a šéfka mateřské společnosti Annette Thomasová.

Britská veřejnoprávní rozhlasová a televizní společnost BBC zruší ve svém zpravodajství 520 pracovních míst, tedy o 70 více, než původně plánovala. Oznámila to ve středu firma, která zaměstnává kolem 6000 lidí.

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...

P. Nemec žádná škoda 17:25 15.7.2020