8. dubna 2013 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

Britský novinář zemřel při natáčení filmu o bezdomovcích

Bezdomovci (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bezdomovci (ilustrační foto) | foto: ČTK

LONDÝN Britská policie vyšetřuje smrt mladého novináře, jenž zemřel, když natáčel film o bezdomovcích, s nimiž spal na ulici. Podle zpravodajské stanice BBC policie v souvislosti s případem zatkla dva muže ve věku 26 a 30 let, které ovšem později propustila na kauci. Pitva, která má určit příčinu smrti, bude v úterý.

Tělo šestadvacetiletého Lee Halpina se našlo v rozpadlé budově ve městě Newcastle na severovýchodě Anglie ve středu, pouhé tři dny poté, co svůj projekt zahájil. Spekuluje se, že mohl umrznout; Británii několik posledních týdnů sužuje mrazivé počasí.

Večer předtím, než začal spát na ulici, zveřejnil Halpin na serveru YouTube video, ve kterém vysvětluje, proč se do projektu pouští. Řekl, že se chce "spojit s tolika bezdomovci, s kolika to bude možné, a ponořit se do tohoto životního stylu tak hluboko, jak to půjde".

Stanice Channel 4, pro kterou Halpin podle svých slov video o životě bezdomovců točil v rámci žádosti o přijetí mezi investigativní novináře, vyjádřila "smutek nad tragickou smrtí mladého nadějného žurnalisty".

Lidovky.cz, ČTK