Úterý 29. září 2020svátek má Michal 13 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Bulvár odposlouchával skoro 6 tisíc lidí

Rupert Murdoch | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rupert Murdoch | foto: Reuters

LONDÝN Obětí telefonických odposlechů ze strany britského listu News of the World bylo asi 5795 a tento počet se ještě může zvyšovat.

S odvoláním na výsledky pokračujícího vyšetřování skandálu to dnes podle agentury AP uvedla britská policie. Dosud hovořila o zhruba 4000 odposlouchávaných osobách.

K TÉMATU:


Aféra s odposlechy propukla v roce 2007, kdy byl za špehování hlasových schránek členů královské rodiny odsouzen jeden soukromý detektiv a jeden reportér týdeníku News of the World. Vedení vydavatelské společnosti News International mediálního magnáta Ruperta Murdocha tehdy tvrdilo, že šlo o samostatnou iniciativu izolovaného reportéra.

Murdoch nabídl odškodnění

Oběti telefonických odposlechů prováděné britským listem News of the World mohou požádat o odškodnění. Podle agentury AP je k tomu dnes vyzvala společnost News International mediálního magnáta Ruperta Murdocha, které již zrušený bulvární nedělník patřil. Nabídka kompenzací je rychlejší a finančně výhodnější alternativou případných soudních sporů, uvedla vydavatelská společnost v prohlášení. Upřesnila, že nezaujatost v přidělování odškodného zajistí britský soudce Charles Gray.

Společnost na svých internetových stránkách umístila formulář k podání žádosti, kterou mají poslat všichni lidé, kteří se cítí být oběťmi odposlechů. Soudce Gray ujistil, že bude dbát na spravedlnost procesu a práva žadatelů.

Konec bulvárnícho týdeníku News of the World

Murdoch byl nucen zrušit News of the World letos v červenci poté, co se ukázalo, že zaměstnanci listu nechávali běžně nahrávat hlasové schránky mobilních telefonů mnoha lidí včetně řady osobností, sportovních hvězd, politiků, dokonce i obětí zločinů. Podle policie podobných obětí telefonických odposlechů bylo nejméně 5795.

,

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...