Neděle 9. května 2021svátek má Ctibor 4 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Byznys

Bulvár odposlouchával skoro 6 tisíc lidí

Rupert Murdoch | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rupert Murdoch | foto: Reuters

LONDÝN Obětí telefonických odposlechů ze strany britského listu News of the World bylo asi 5795 a tento počet se ještě může zvyšovat.

S odvoláním na výsledky pokračujícího vyšetřování skandálu to dnes podle agentury AP uvedla britská policie. Dosud hovořila o zhruba 4000 odposlouchávaných osobách.

K TÉMATU:


Aféra s odposlechy propukla v roce 2007, kdy byl za špehování hlasových schránek členů královské rodiny odsouzen jeden soukromý detektiv a jeden reportér týdeníku News of the World. Vedení vydavatelské společnosti News International mediálního magnáta Ruperta Murdocha tehdy tvrdilo, že šlo o samostatnou iniciativu izolovaného reportéra.

Murdoch nabídl odškodnění

Oběti telefonických odposlechů prováděné britským listem News of the World mohou požádat o odškodnění. Podle agentury AP je k tomu dnes vyzvala společnost News International mediálního magnáta Ruperta Murdocha, které již zrušený bulvární nedělník patřil. Nabídka kompenzací je rychlejší a finančně výhodnější alternativou případných soudních sporů, uvedla vydavatelská společnost v prohlášení. Upřesnila, že nezaujatost v přidělování odškodného zajistí britský soudce Charles Gray.

Společnost na svých internetových stránkách umístila formulář k podání žádosti, kterou mají poslat všichni lidé, kteří se cítí být oběťmi odposlechů. Soudce Gray ujistil, že bude dbát na spravedlnost procesu a práva žadatelů.

Konec bulvárnícho týdeníku News of the World

Murdoch byl nucen zrušit News of the World letos v červenci poté, co se ukázalo, že zaměstnanci listu nechávali běžně nahrávat hlasové schránky mobilních telefonů mnoha lidí včetně řady osobností, sportovních hvězd, politiků, dokonce i obětí zločinů. Podle policie podobných obětí telefonických odposlechů bylo nejméně 5795.

,

Před 40 lety dostala Hegerová milost, zavřeli ji kvůli Gottově honoráři

Hana Hegerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Přesně před čtyřiceti lety, 23. dubna 1981, podepsal prezident Gustáv Husák milost pro zpěvačku Hanu Hegerovou. U soudu...

Ruský politolog: Zeman je v Moskvě za zrádce, chystá se protičeská kampaň

Ruský vládní speciál Iljušin odlétá z Prahy a míří s ruskými diplomaty do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Diplomatické vztahy mezi Ruskem a Českem budou kvůli kauze Vrbětice na bodu mrazu nejméně tři roky, míní ruský...

První rok miliardáře? Bitva o klub, kauzy, Jágr, kritika. Masakr, říká Dědek

Petr Dědek, majitel HC Dynamo Pardubice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Odmalička fandí klubu, který poslední roky nosil na dresu hrdě se vzpínajícího koně ve znaku. Když vysněný tým coby už...