Čtvrtek 21. ledna 2021svátek má Běla 5 °C oblačno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Média

Humoristický časopis Sorry končí. Není to pr..., říká vydavatel

Časopis Sorry. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Časopis Sorry. | foto: Reprofoto

PRAHA Časopis Sorry s podtitulem PRDEL - PRavá DEmokratická Legrace po dvou desetiletích končí. Své předplatitele o tom dopisem informoval vydavatel a právník Fidelis Schlée. Serveru lidovky.cz řekl, že to není prdel a že časopis opravdu končí. "Českou kulturu jsem dotoval 23 let ze svých vlastních peněz a už to dál nejde," uvedl jako důvod Schlée.

Vydavatel  a právník Fidelis Schlée

Vydavatel a právník Fidelis Schlée

Lidovky.cz: Časopis Sorry opravdu končí? Jaké jsou důvody?
Ano, není to prdel. Opravdu končí. Důvody jsou strašně jednoduché. Napsal jsem to na třetí stranu – takový můj nekrolog v posledním čísle. Je to jediný časopis na zeměkouli, který neměl nikdy žádný inzerát. Celých 23 let tam nebyla koruna přímo z inzerce. Všechno jsem to dotoval ze svého. Lidé se sice smějí, ale ta výroba je drahá. To znamená, že jsem defakto dotoval českou kulturu 23 let ze svých vlastních peněz a v podstatě už to dál nejde. Aby se to nějak vyrovnalo, tak by jedno číslo muselo stát nejméně sto korun, a to mi zase nikdo už nedá. Moc mě to mrzí, se všemi šéfredaktory jsem si to vysvětlil.

Lidovky.cz: A co na to redakce časopisu? Jaké jsou ohlasy redaktorů?

Časopis Sorry

Časopis Sorry plný černého humoru, suchých vtipů a sprostých obrázků, založili v devadesátých letech kreslíři Marek Douša a Michal Hrdý. První číslo vyšlo v březnu roku 1992. Během své existence periodikem prošla řada významných kreslířů, karikaturistů a humoristů. Například Petr Urban nebo Radovan Rakus. Redaktoři si dělali srandu i z politiků. Mezi nejslavnější hlášky patří zlidovělé "A modří už vědí"? Časopis vydává Fidelis Schlée, který je vystudovaný právník a má vlastní advokátní kancelář.

To víte, všem nám je to líto. Je to takový světlý bod české kultury, kdy redaktoři nebyli ode mě nijak nikdy ovlivňovaní. Časopis jsem viděl, až když vyšel z tiskárny. Měli absolutní svobodu. Já jsem jen celou dobu nesl právní zodpovědnost a byl jsem připraven se s kýmkoli soudit, protože jsem očekával řadu žalob.

Lidovky.cz: Objevily se nějaké žaloby?
S překvapením je to bez žaloby. Nikdo mě nikdy nežaloval a to já jsem se těšil, že mě někdo bude žalovat. Jsem advokát, mě by to hrozně těšilo. Získal bych tím velkou publicitu a byla by to velká sranda. Z toho by bylo mimořádné číslo Sorry. Bohužel mě nikdo nezažaloval.

Lidovky.cz: Plánujete vydávat něco dalšího, nebo se budete věnovat své advokátní činnosti?
Budu se věnovat advokátní činnost. Provozuji také střední školu, to je můj takový druhý koníček. Důležité je, že jsem to skončil jako málo vydavatelů, to znamená, že jsem předplatné tento měsíc v plném rozsahu lidem vrátil, tudíž na tom nikdo neztratil, jenom já.

Sorry na internetu?

Podle redaktora časopisu Sorry Milana Podobeského je velmi pravděpodobné, že se měsíčník objeví v internetové podobě, a to v lednu příští rok. "Fidelis Schlée mi slíbil propůjčit značku www.sorry.cz , takže pokud se nic zásadního nestane, tak bude sorry od ledna na internetu," řekl tvůrce časopisu Podobský (Fefík).

TEST e-shopů potravin: Ráno objednáte, po obědě pečete. Nebo za tři dny

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když před necelými třemi lety testovala MF DNES internetové prodejce potravin, nacházela se většina Čechů ve stadiu...

Zařiď to, nebo ti vypálím barák. Jak fungovala fotbalová chobotnice

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Pro Náčelníka, jak mu přezdívají, bylo přichystáno pravé šampaňské, propiska s gravírovaným jménem Berbr, manžetové...

Tečka za čínskou érou. Skupina Lobkowicz řeší zavírání dalších pivovarů

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Skupina Lobkowicz se zbavuje „těžkého nákladu“. V ohrožení jsou tři ze sedmi pivovarů. Kromě Uherského Brodu a Kláštera...

Advantage Consulting, s.r.o.
ELEKTRIKÁŘ S VÝJEZDY PO ČR (32 - 38.000 KČ)

Advantage Consulting, s.r.o.
Plzeňský kraj
nabízený plat: 32 000 - 38 000 Kč