18. června 2009 17:07 Lidovky.cz > Byznys > Média

Časopis Šťastný Jim, který založila Pawlowská, po osmi letech končí

Halina Pawlowská | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Halina Pawlowská | foto: Jan Zátorský

PRAHA Společenský týdeník Štastný Jim přestane vycházet. Vedení společnosti Bauer Media, která časopis vydává, to včera sdělilo redakci. "Zastavili jsme to, je to pravda," potvrdil LN Jaromír Skopalík, jednatel Bauer Media. Dodal, že posledním číslem je to, které vyšlo dnes.

Týdeníku v posledních pěti letech trvale klesal prodaný náklad. V roce 2004 prodával víc než 56 tisíc výtisků, loni to však byla už polovina a přes třicet tisíc se nedostal ani letos v dubnu, v zatím posledním období, za které jsou k dispozici oficiální čísla.

Oproti téměř devadesáti milionům korun, které dokázal získat na inzerci v roce 2004, se poslední tři roky držel kolem padesáti milionů. Uvádí to ročenka Unie vydavatelů.

Letos v březnu se vydavatel ještě pokusil titul oživit, čtenářům jej za nezměněnou cenu 29 korun nabídl v honosnější podobě - ve větším formátu, s lakovanou obálkou a o šestnáct stran tlustší. Ani to ale nepomohlo.

Podle Skopalíka to byl poslední pokus, jak z titulu udělat ekonomicky rentabilní projekt. "Byl jsem s tím spokojený, byl to nejzdařilejší podoba, kterou kdy Štastný Jim měl, a to i za Haliny Pawlowské," řekl.

Titul v roce 2001, po svém odchodu z časopisu Story, založila právě Halina Pawlowská, vedla jej a propůjčila mu i svou tvář. To nejprve fungovalo, za pár let se ale Jimovi přestalo tolik dařit. Pawlowská z něj odešla. Vydavatelství Bauer Media (tehdy Europress) časopis převzalo v roce 2005.

Najdete na Lidovky.cz