Úterý 1. prosince 2020svátek má Iva 0 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Část informační linky 1212 ke koronaviru končí, nahradí ji zdravotnická linka pro veřejnost

Telefon (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Telefon (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

Praha Zdravotnická část bezplatné celostátní informační linky 1212 k novému typu koronaviru po více než 100 dnech končí. Přechází pod novou oficiální linku pro veřejnost 224 972 222, která se od středy věnuje všem zdravotnickým tématům. Podnikatelská část linky 1212 funguje dále.

Novináře o tom informovala mluvčí ministerstva zdravotnictví Renata Povolná. Operátoři na lince 1212 vyřídili od 20. března zhruba 25 tisíc hovorů.

Linku 1212 zřídilo po začátku koronavirové epidemie ministerstvo průmyslu a obchodu. Operátoři odpovídali nejprve na dotazy ohledně podnikání a uzavřených provozoven, později ale převzali i dotazy týkající se zdravotnictví, hygienických opatření, sociální problematiky, přeshraničního pohybu a dopravy. Volajícím byla na lince dostupná i psychologická pomoc, která ale už rovněž skončila.

V době nouzového stavu volalo na linku 400 až 600 lidí denně. Rekordní počet hovorů byl zaznamenán 30. března, kdy o informace žádalo 804 volajících. V posledních týdnech vytíženost linky klesala, průměrně měla 50 až 100 hovorů za den.

„Nyní je čas posunout se opět dál a vytvořit stabilní infolinku pro veřejnost tak, abychom mohli vyhovět dalším tématům, ať už spojeným s epidemií covid-19, nebo s dalšími zdravotnickými tématy,“ uvedla náměstkyně ministra zdravotnictví Alena Šteflová, která koordinovala fungování zdravotnické části linky 1212 na ministerstvu zdravotnictví.

Nová linka 224 972 222 je v provozu v pracovních dnech od 9 hodin do 17 hodin.

Plaga: Stát zaplatí doučování slabších žáků, zvažujeme školu o prázdninách

Ministr školství Robert Plaga | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Příští týden by už konečně mohlo být zřejmé, kdy se minimálně prvňáčci a druháci vrátí do školních lavic. Do konce...

Covid může zabíjet i kvůli přehnané imunitě. V ohrožení nejsou jen oslabení

Druhá vlna pandemie v pražské nemocnici Na Bulovce. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Většina nakažených vyleží covid-19 doma. Pro část pacientů s vážným průběhem je ale koronavirus doslova zabijákem. Tedy...

ANALÝZA: Mlčenlivá pomsta. Američané se bojí říkat, co si myslí, ukázaly volby

Jak volilo americké vnitrozemí? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Amerika odvolila a nikdo nevěděl, kdo vyhrál, i když Joe Biden to pak začal mít stále více na dosah, byť jen o nos. Ale...