11. října 2012 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

Soukromé informace na sociálních sítích Čechům vadí

Facebook (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Facebook (ilustrační foto) | foto: Reuters

PRAHA Čechům na sociálních sítích nejvíce vadí zveřejňování soukromých informací a sdílení informací a fotografií o každodenních banalitách.

Soukromé informace na sociálních webech odsuzují dvě třetiny tuzemských uživatelů, každodenní banality 60 procent. Vyplývá to z průzkumu společnosti Intel.

Agresivní řeči a sprostá slova jsou u Čechů až na třetím místě. "Češi mají dále v nadprůměrné míře spadeno na uživatele sítí, kteří uveřejňují nevhodné či příliš explicitní fotografie, a na ty, kdo si neustále stěžují," uvedl mluvčí Intelu Pavel Svoboda.

Celkově v devíti převážně evropských zemích, ve kterých se průzkum uskutečnil, respondentům nejvíce vadila sprostá slova a zveřejňování osobních informací. Následovalo zveřejňování banálních zpráv, fotografií a videí.

Špatná gramatika nevadí

Poměrně vysokou toleranci mají uživatelé ke špatné gramatice a jazykovým chybám, které mezi prohřešky řadí jen 37 procent dotazovaných.

Nejcitlivější na svou mateřštinu jsou uživatelé ve věkové skupině nad 55 let, kde chyby vadí každému druhému. V průzkumu odpovědělo 58 procent dotazovaných, že se cítí být přehlceni informacemi, které si s nimi ostatní vyměňují on-line.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!