2. března 2012 16:59 Lidovky.cz > Byznys > Média

Střídání v ČT: Hrnčířová končí v Bruselu, Kerekeš v Košicích

Česká televize | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká televize | foto:  František Vlček, Lidové noviny

PRAHA Česká televize chce vyměnit šest zahraničních reportérů. Přitom nedávno představila nové moderátory Událostí, kdy z dosavadních hlasatelů vypadli hned čtyři. Z dalších změn televize prý zvažuje, zda má vytvořit nové zpravodajské stanoviště na Blízkém východě.

Personální změny se týkají reportérů v Belgii, USA, Německu, Polsku, Rusku a na Slovensku. Dnes o tom informoval server Aktuálně.cz.

Jako první by se měla podle serveru po čtyřech letech v červnu vrátit bruselská zpravodajka Eva Hrnčířová. Nahradí ji Bohumil Vostal, který pracuje v České televizi od roku 2005 a má za sebou pětiletou praxi v rozhlasové stanici BBC World Service v Praze. Berlínskou redaktorku Evu Pláničkovou letos vystřídá Martin Jonáš, který je členem zahraniční redakce ČT od roku 2007.

PTEJTE SE:


Polský zpravodaj Miroslav Karas se přesune z Varšavy do Moskvy, kde vystřídá Pavla Vondru. Jméno Karasova nástupce zatím není známé. Dál televize plánuje, že zruší studio v Košicích, kde nyní působí Ladislav Kerekeš, a místo Olgy Bakové pošle do Bratislavy českého zpravodaje.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Koncem letošního roku skončí po pěti letech washingtonský zpravodaj Michal Kubal, kterého nahradí současný vedoucí zahraniční redakce České televize Martin Řezníček. "Spolu s Michalem Kubalem budou přinášet zpravodajství z podzimních amerických voleb a od ledna bude Řezníček naším washingtonským zpravodajem," řekl serveru Šámal.

PŘEČTĚTE SI:

Televize však nedávno představila nové moderátory večerní zpravodajské relace Události, které budou od dubna uvádět Marcela Augustová, Jolana Voldánová, Jakub Železný a Aneta Savarová. Z nynějších moderátorských dvojic vypadli Bohumil Klepetko, Josef Maršál, Roman Pistorius a Iveta Toušlová.

Podle mluvčí televize Michaely Fričové bude mít Toušlová nadále na starosti pořady Toulavá kamera a 13. komnata a zároveň začala pracovat na projektu nového publicistického pořadu Rub a líc, který by měl být na obrazovkách uveden nejdříve letos na podzim.

ČTK, Lidovky.cz