Úterý 31. března 2020svátek má Kvido 4 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Česká televize poráží Novu, poprvé vítězí ve sledovanosti

Česká televize | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká televize | foto:  František Vlček, Lidové noviny

PRAHA Česká televize loni vykázala podíl na celodenní sledovanosti u diváků starších 15 let ve výši 30,16 procenta. Poprvé za dobu měření sledovanosti tak získala prvenství na televizním trhu.

Vyplývá to z dat ATO-Mediaresearch, které Asociace televizních organizací v zveřejnila na webu. Podíl Novy byl 29,85 procenta, Prima měla podíl 24,19 procenta.

Česká televize tak loni meziročně zvýšila podíl u publika staršího 15 let o 2,52 procentního bodu, Prima si polepšila o 1,97 procentního bodu. Podíl Novy na celodenní sledovanosti diváků nad 15 let se naopak snížil o 4,12 procentního bodu.

Generální ředitel TV Nova Jan Andruško, v pozadí logo nového kanálu Fanda

Generální ředitel TV Nova Jan Andruško, v pozadí logo nového kanálu Fanda

Do podílu skupiny Nova byla loni poprvé započítána sledovanost kanálu Fanda. Podíl tohoto na muže zaměřeného programu byl v celodenním průměru na publiku starším 15 let 0,31 procenta.

V rámci "prime timu", tedy v čase od 19:00 do 23:00, si prvenství s podílem 34,82 procenta na publiku starším 15 let udržela skupina Nova. Česká televize v tomto časovém pásmu v loňském roce vykázala průměrný podíl 28,86 procenta, podíl Primy byl 23,91 procenta; Česká televize si tak meziročně polepšila o 2,03 procentního bodu. Podíly Primy a Novy v roce 2011 činily 22,26 procenta, respektive 37,97 procenta.

,
Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Imunitou proti koronaviru. Hýčkejte si horečku a jezte více cibule, radí lékař

Lékař Luboš Pantůček- | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Můžeme se rozhodnout, zda situaci kolem nákazy smrtícím koronavirem budeme vnímat jako tragédii, či jako příležitost...