11. ledna 2015 13:25 Lidovky.cz > Byznys > Média

Česká televize uvede Hřebejkovu minisérii Případ pro exorcistu

Česká televize uvede premiéru Případu pro exorcistu. Režíroval ho Hřebejk. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká televize uvede premiéru Případu pro exorcistu. Režíroval ho Hřebejk. | foto: Česká televize

PRAHA Na programu ČT1 České televize bude mít v neděli večer premiéru třídílná minisérie režiséra Jana Hřebejka Případ pro exorcistu. Scénář vychází z detektivního románu Michala Sýkory a jeho autorem byl Petr Jarchovský.

Hlavní role vyšetřovatelů ztvární Klára Melíšková, Stanislav Majer, Miroslav Krobot a Tereza Voříšková.

Hřebejk dosud žádnou detektivku nerežíroval. „Už v knížce mě překvapil humor, který je jakýmsi spojovacím článkem s mou předchozí tvorbou. A tak jsem k tomu přistoupil jako k osvěžení. I proto, že tento žánr mě baví a navíc herci měli doopravdy co hrát,“ řekl ČTK.

Hřebejk dosud žádnou detektivku nerežíroval. „Už v knížce mě překvapil humor,...

Tento projekt otevře volně navazující cyklus Detektivové od Nejsvětější Trojice, jehož název vychází ze stejnojmenného kostela v Olomouci, poblíž kterého parta detektivů sídlí. Její členové pak přejdou do dalších příběhů.

Už letos se připravuje pokračování s názvem Modré stíny, což bude čtyřdílný film režiséra Viktora Tauše. Na další rok je připraven třídílný cyklus Pět mrtvých psů v režii Jana Prušinovského - všechny na základě Sýkorových knih a podle Jarchovského scénářů.

Na programu ČT1 České televize bude mít v neděli večer premiéru třídílná...
Lidovky.cz, ČTK

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…