11. ledna 2015 13:25 Lidovky.cz > Byznys > Média

Česká televize uvede Hřebejkovu minisérii Případ pro exorcistu

Česká televize uvede premiéru Případu pro exorcistu. Režíroval ho Hřebejk. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká televize uvede premiéru Případu pro exorcistu. Režíroval ho Hřebejk. | foto: Česká televize

PRAHA Na programu ČT1 České televize bude mít v neděli večer premiéru třídílná minisérie režiséra Jana Hřebejka Případ pro exorcistu. Scénář vychází z detektivního románu Michala Sýkory a jeho autorem byl Petr Jarchovský.

Hlavní role vyšetřovatelů ztvární Klára Melíšková, Stanislav Majer, Miroslav Krobot a Tereza Voříšková.

Hřebejk dosud žádnou detektivku nerežíroval. „Už v knížce mě překvapil humor, který je jakýmsi spojovacím článkem s mou předchozí tvorbou. A tak jsem k tomu přistoupil jako k osvěžení. I proto, že tento žánr mě baví a navíc herci měli doopravdy co hrát,“ řekl ČTK.

Hřebejk dosud žádnou detektivku nerežíroval. „Už v knížce mě překvapil humor,...

Tento projekt otevře volně navazující cyklus Detektivové od Nejsvětější Trojice, jehož název vychází ze stejnojmenného kostela v Olomouci, poblíž kterého parta detektivů sídlí. Její členové pak přejdou do dalších příběhů.

Už letos se připravuje pokračování s názvem Modré stíny, což bude čtyřdílný film režiséra Viktora Tauše. Na další rok je připraven třídílný cyklus Pět mrtvých psů v režii Jana Prušinovského - všechny na základě Sýkorových knih a podle Jarchovského scénářů.

Na programu ČT1 České televize bude mít v neděli večer premiéru třídílná...
Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz