Pátek 10. dubna 2020svátek má Darja 17 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Česká televize vyšetřuje, kdo vynesl záběry s vrávorajícím Zemanem

Nově zvolený prezident Miloš Zeman v televizním studiu, kde se koná další z jeho povolebních rozhovorů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nově zvolený prezident Miloš Zeman v televizním studiu, kde se koná další z jeho povolebních rozhovorů. | foto: MAFRA - Michal Šula

PRAHA Česká televize vyšetřuje, kdo vynesl záběry Miloše Zemana ze zákulisí prezidentské kampaně. Ve škodolibém sestřihu Zeman padá a rozšafně hovoří s generálním ředitelem České televize Petrem Dvořákem.

Podle České televize nejde o oficiální video, i když mluvčí Michaela Fričová přiznává, že záběry vznikly v České televizi.

"Někdo, jehož totožnost neznáme, záběry o své vůli zpracoval a zveřejnil," odpověděla serveru Lidovky.cz Fričová na dotaz, jak se záběry dostaly z České televize.

Několik hodin po zveřejnění byl sestřih odstraněn z YouTube. Při pokusu o přehrání se objevila jen zpráva, že jde o soukromé video. Velice rychle se však objevilo znovu, nahráli jej další uživatelé, mezi které se rozšířilo.

Podrobnosti o videu čtěte zde:

"Jedná se o takzvané hrubé materiály, které vznikly při natáčení pro zpravodajství a volební vysílání, a nebyly určeny k vysílání v této podobě," doplnila Fričová.

Česká televize nyní vyšetřuje, kdo za vynesením materiálů stojí. S velkou pravděpodobností ale půjde o zaměstnance České televize.

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....