27. září 2016 16:15 Lidovky.cz > Byznys > Média

Česká televize zahájila vysílání ze studia v Českých Budějovicích

Česká televize - ilustrační | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká televize - ilustrační | foto:  František Vlček, Lidové noviny

ČESKÉ BUDĚJOVICE Česká televize kromě Prahy, Brna, Ostravy a Hradce Králové vysílá také ze studia v Českých Budějovicích. V úterý slavnostně zahájilo provoz. Pod českobudějovické studio budou spadat regiony Karlovarského, Plzeňského a Jihočeského kraje a Kraje Vysočina. Studio nabídne více informací z regionu do kontinuálního vysílání ČT24, ale i samostatnou relaci Týden v regionech.

„Posilování regionálního vysílání bylo jedním ze směrů, který jsme si pro rozvoj zpravodajství České televize stanovili. Už dnes máme širokou síť místních zpravodajských týmů, které pokrývají všechny významné regionální události, jež následně zpracováváme pro kontinuální vysílání nebo tematické relace,“ řekl generální ředitel České televize Petr Dvořák.

„Samostatné studio se silným technologickým zázemím, jež bude schopné odbavovat vlastní vysílání, je ale velký krok dopředu. Věřím, že pro celý region Jihozápad to bude pozitivní impuls,“ doplnil.

Nová studia v Hradci Králové a Českých Budějovicích podle ČT přinesou oživení vysílání.

„Redakce začnou ihned vstupovat s aktuálními bloky do zpravodajského proudu ČT24. Pro diváky to znamená více regionálních událostí a informací, nejen ve vysílání ale i na sociálních sítích,“ dodal šéfredaktor regionálního zpravodajství ČT Roman Ondrůj.

ČTK

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)