Sobota 30. května 2020svátek má Ferdinand 16 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Českému éteru dál vládne Rádio Impuls. Přibyli mu další posluchači

Nejposlouchanější stanicí zůstává rádio Impuls, potvrdil průzkum. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nejposlouchanější stanicí zůstává rádio Impuls, potvrdil průzkum. | foto: Rádio ImpulsReprofoto

PRAHA Nejposlouchanějším rádiem zůstává Rádio Impuls, které denně poslouchá 990 tisíc lidí. Další v pořadí jsou Evropa 2, Frekvence 1 a Radiožurnál. Vyplývá to z šetření Radioprojekt za poslední loňské a letošní první čtvrtletí, jehož výsledky ve středu zveřejnily agentury STEM/MARK a Median.

Proti předchozímu období nejposlouchanějšímu rádiu vzrostla poslechovost o dvanáct tisíc lidí, Impuls tak na trhu zujímá 12,4procentní podíl.

Zhruba o sedm tisíc posluchačů klesla proti předchozímu období poslechovost Evropy 2. Tu denně naladilo 841 tisíc lidí. Frekvence 1 měla 814 tisíc posluchačů. S 808 tisíci posluchači zaujal čtvrté místo ČRo Radiožurnál.

V regionálních stanicích na prvním místě zůstalo rádio Blaník, jehož počet posluchačů zůstal téměř nezměněný na 584 tisíc. Na druhém místě se umístilo Rádio Beat, kterému mírně vzrostla poslechovost na 257 tisíc lidí.

Denně alespoň nějaké rádio poslouchá podle průzkumu téměř 64 procent lidí, během týdne si rádio naladí přes 86 procent lidí. Mezi nejčastější témata, které lidi na rozhlasových vlnách vyhledávají, patří zpravodajství z Česka, informace o počasí, hudba, zahraniční zprávy a zprávy z regionů, uvedl Vladimír Kožíšek ze společnosti Median.

Průzkum Radioprojekt byl uskutečněn na patnácti tisících respondentech.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

Otestujte s námi kapky Co-Lactase. Díky nim nebude vašemu miminku bolet bříško
Otestujte s námi kapky Co-Lactase. Díky nim nebude vašemu miminku bolet bříško

Pojďte s námi vyzkoušet enzymatické kapky Co-Lactase, které mohou pomoci vašemu miminku proti intoleranci laktózy a kojenecké kolice.